| Răzvan202i a întrebat:

Salut tuturor! De câteva luni am inceput sa vorbesc cu o colegă. I am propus să ieșim la o cafea și a acceptat. După asta părea că nu vrea nimic mai mult (o relație) și că asta a fost tot dar după o vreme am devenit din ce in ce mai apropiați și am început să petrecem mult timp împreună la școală dar nimic ieșit din comun... totul destul de casual părea că suntem doar prieteni și că așa o să rămână...ideea e că mi-a zis o prietenă foarte apropiată de a ei că îi tot povestește mamei ei despre mine.
Există posibilitatea să mă placă (din moment ce îi povestește mamei ei de mine) și să ascundă asta?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca te place ca altfel nu ar iesii cu tine!
De ascuns nu a ascuns nimic, dimpotriva, iesind cu tine a dovedit clar ca te place si vrea sa fiti prieteni.

| Răzvan202i explică (pentru Violleta2022):

De ascuns mă refeream in sensul in care nu vrea să arate faptul că mă place... uneori e foarte rece se comporta foarte distant... după iar se comportă de parcă ar vrea ceva mai mult decât o prietenie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Răzvan202i):

Fiindca asteapta o miscare si de la tine, sa-i confirmi ca o placi, ca vrei sa fiti prieteni... trebuind doar sa deschizi gura si sa-i spui asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai bine e sa o intrebi direct, nu sa lasi timpul sa treaca pana iti dai seama ce si cum.O mama buna se intereseaza si de prietenii copilului in general.Deci nu e obligatoriu sa fii privit ca un potential iubit 100%.De aceea trebuie sa clarifici tu situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exista posibilitatea sa te placa, nu cred ca i ar fi povestit mamei iei despre tine dacă nu erai important si nu insemnai ceva pentru ea.

| mionix00 a răspuns:

Esti barbat, tu trebuie sa faci pasul. Sunt 2 variante: ii povesteste mamei ei de tine ori pentru ca te place, ori pentru ca te considera cel mai bun prieten. Daca nu ii spui ca vrei o relatie nu se va intampla. Mai bine iti incerci norocul pentru ca daca nu incerci nu te alegi cu nimic, daca incerci si accepta te alegi cu o relatie. Banuiesc ca esti in scoala sau liceu... am pierdut multe relatii pentru ca nu am zis nimic, apoi sa aflu peste ceva timp ca au avut crush pe mine. E frica aia stupida de adolescent. nu face si tu greseala asta. Din ce inteleg eu in situatia ta sunt sanse mult mai mari sa te placa decat sa nu, deci go for it.

| Răzvan202i explică (pentru mionix00):

M a luat puțin prin surprindere faptul că mama ei știe de mine...pentru că ea se poartă ciudat, uneori e foarte rece cu mine, alteori e total opusul.De asta nu i-am zis până acum ce vreau

| mionix00 a răspuns (pentru Răzvan202i):

Pai spune-i ce vrei si vei afla ce vrea si ea, altfel o sa ramaneti prieteni.