| SomeoneAyy a întrebat:

Salut, imi place de o fata de la mine din clasa, chestia e ca e cu mult mai inalta decat mine (cam 15 cm), sunt foarte timid si chiar nu stiu daca ma place si ea

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti naruiesc visele dar sunt mici sansele ca o fata sa se uite la un baiat mai scund decat ea, mai ales daca mai esti si timid si nu scoti o vorba in preajma ei.

| SomeoneAyy explică (pentru Adry05):

Nuu, ai inteles gresit, sunt timid numai in legatura cu asta, suntem foarte buni prieteni, si nu stiu ce sa spun, ea mai da uneori semne ca poate poate...mai mereu cand intorc capul o vad ca se uita la mine...chiar nu stiu ce sa zic

| Adry05 a răspuns (pentru SomeoneAyy):

Nu chiar, am inteles ce ai vrut sa zici dar nu cred c-am raspuns eu bine sa se inteleaga. Treaba cu noi fetele sta cam diferit laughing zicem de baietii mai timizi ca sunt draguti si asa, dar nu stiu cat de mult ajungem sa fim indragostite de ei. Ne atrage mai mult masculinitatea, puterea, asta trebuie sa-ti arati ei, nu ca te face sa-ti tremure picioarele laughing (la figurat sa zic, nu inseamna neaparat ca-ti tremura picioarele laughing ) Sper ca ne-am inteles acum. Oricum, bafta cu fata, sa va iasa, sa va tina. laughing

| SomeoneAyy explică (pentru Adry05):

Mda, am inteles, mersi de sfaturi, oricum nu cred ca o sa am nici o sansa :/, mersi oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei fetele nu se uita dupa baietii mai scunzi, dar sa nu te descurajeze acest lucru eu cred in tine si daca ai nevoie de suport moral ma poti contacta pe privat
ai 3 variante de ales:
1)o prinzi singura, cand nu este pe langa prietenii sau colegii vostri si incerci sa ii vorbesti subtil si sunt sigura ca, daca o tratezi cu seriozitate si ea te va trata la fel
2) ii scrii totul printr-un mesaj, urmand ca a 2 a zi la scoala sa vorbiti despre asta
3)sa ne gandim daca cu adevarat merita aceasta presupusa fata de care iti place,daca merita sa faci sacrificii pentru ea, daca merita atentia ta, again nu te descurajez e doar un sfat prietenesc, deoarece tu cum esti mai timid poti risca sa fii calcat in picioare
as vrea sa iti cunosc mai bine povestea, deci daca doresti si tu imi poti scrie in privat.
sa ai o zi buna

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Vorbesti cu o prietena de-a ei sa-i spuna ca-ti place de ea.

| DragosTrandafir a răspuns:

Frate o prinzi singura te duci la ea si ai spui ce simti in cel mai rau caz te refuza te face de ras in scoala scoate un ordin de restrictie in potriva ta te spune mamei ta, mama ta te joaca in picioare si te da la orfelinat dar zero presiune doar fa-o