| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confuza... Un baiat ma place, cel putin, m-a placut, dar e timid ca si mine. Si la fel si eu il plac. E din alta clasa si il vad in fiecare zi, sa zic asa pe ascuns laughing El e pe terenul scolii iar eu ma uit pe geam la el xD Ma rog, sa trec la subiect: Deci il plac, chiar mult, dar este o problema: Toata clasa stie de asta si am niste colegi mai prosti defel. Adica aud o barfa, POC, spun la toti! Si a aflat si baiatul ala... Si nu stiu daca asta l-a facut cumva sa nu ma mai placa. Deoarece repet: El ma placea, dar nu stiu daca inca ma mai place.

Aaa si da, mai mult ca sigur NU ne potrivim. Adica, sunt foarte inalta, FOARTE, si cel mai probabil el e mai scund decat mine. Sunt ciudata daca imi place de un baiat mai scund decat mine? Nu arata ca naiba un cuplu dintre o fata inalta si un baiat mai scund decat ea?

Ce sa cred? Oare inca ma mai place?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta ta asta e doar o atractie trecatoare atat, si da e ciudat tu inalta el mic de inaltime, dar ca amici e ok, ca doar nu te visezi mireasa cu el nu?

| BeagleLover a răspuns (pentru RAY):

Usor ma, nu sunt ca fetele alea de 13 ani orbite de dragoste si care raman gravide, am un cap pe umeri, stai linistit.

| RAY a răspuns (pentru BeagleLover):

Da va fi amuzant sa fiti imreuna uite asa te obisnuiesti sa inveti sa fi mamica

| RAY a răspuns (pentru BeagleLover):

Atunci comunica cu el

| mihai69 a răspuns:

Contrariile uneori se atrag.
Cunosc un cuplu unde ea e mai 'naltă ca bărbat-su' cu mai mult de un cap. Și din cauza asta încă trăiesc bine-mersi împreună și au și nepoți.

| MariaCristina100 a răspuns:

Buna,draga mea.
Te inteleg perfect.Trec si eu prin aceiasi situatie...Doar ca nu sunt sigura nici eu daca ma place.Ma rog, nu e vorba de mine, ci de tine acum.
In probabilitate de 80% cred ca te place si mai mult o data ce a aflat ca si tu il placi, dar ma rog, inimii si sentimentelor nu le poti aplica proportii de algebra.
Din cate am inteles doar din ce ai scris, esti o fata super-okay.Meriti un baiat pe masura.
Si nu, nu e deloc un cuplu ciudat format dintr-o fata inalta si un baiat scund. Iubirea, cum am spus, nu se masoara in nimic.
Mult succes! O zi placuta in continuare!

| BeagleLover a răspuns (pentru MariaCristina100):

Nu stiu, sper ca inca ma place laughing Merciii! xD

| RuxYRose a răspuns:

1. Atata timp cat voi doi sunteti uniti nu conteaza fizicul. Si mie mi se intampla exact povestea asta. Si nici eu nu sunt sigura ca ma place, si aia din clasa mea sunt prostovani. Eu una l-am intrebat daca vrea sa mergem impreuna dimineata catre scoala, si asta facem. Acum depinde de ce simti tu!

| LilG a răspuns:

Exista o sansa sa te placa foarte mult si sa nu iti spuna deoarece este timid, si nu ati fi ciudati impreuna nu conteaza ca tu esti mai inalta decat el. Si ar trebui sa-i spui ca il placi pana nu este prea tarziu.

| BeagleLover a răspuns (pentru LilG):

Stie deja ca il plac laughing