| EestiSodalane a întrebat:

Salut.

În afara de Tinder sau alte aplicatii de dating asemanatoare cum as putea sa cunosc persoane noi?

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Muncă, școală, cursuri artistice, participarea la evenimente locale, naționale, internaționale, participarea la evenimente familiale(nunți, botezuri, aniversări), și nu în ultimul rând având multe grupuri de prieteni.

| Mirel4412 a răspuns:

Omegle tv? Personal, nu mi se par deloc de incredere oamenii care folosesc tinder, imi dau impresia ca ori sufera dupa atentie ori sunt niste ciudati.

| geoconda a răspuns:

Pe strada, la job

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Ieși din casă!

| Hurin a răspuns (pentru SmaraldAlbastru):

Iese si se duce la balamuc sau unde laughing

| EestiSodalane explică (pentru SmaraldAlbastru):

Și după ce ies din casă ce fac? Am ieșit de multe ori din casă și tot n-am reusit sa cunosc oameni. Nu poti sa-i abordezi pur si simplu pe strada ca un ciudat

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru EestiSodalane):

Ba da, poți, dacă te comporți normal. Normal că nu intri în sufletul omului pe stradă. Ești cumva vreun ciudat? Dacă nu, atunci eu sunt ciudați. Ce mama naibii, a ajuns normalitatea să fie ciudată? Nu mai poți să abordezi oamenii, pentru o simplă discuție fiindcă riști să fii catalogat ciudat?

| EestiSodalane explică (pentru SmaraldAlbastru):

Nu ma pot comporta normal fiindca am anxietate sociala si nu stiu ce sa fac in situatii de genul.

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru EestiSodalane):

Eh, asta nu mai este vina societății. Problema este la tine. Ai mare nevoie de o anumită metodă de corijare a comportamentului. Știu exact ce îți trebuie.

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru Hurin):

L-ar duce mintea. laughing
Totuși, are nevoie de un anumit exercițiu. Unul care nu dă greș.

| Hurin a răspuns (pentru SmaraldAlbastru):

Trebuie luat in sac si aruncat intr-o tabara sau la un eveniment unde inevitabil socializezi laughing

| EestiSodalane explică (pentru SmaraldAlbastru):

Pai n-am zis niciodata ca e vina societatii bee

| Hurin a răspuns:

Copilu du-te la psiholog sau psihiatru si vezi de ce ai anxietate. Si eu am avut dar acum nu mai am deloc.

Cum dracu vrei sa faci furori pe tinder cand ti-e iti e frica sa deschizi gura?

| EestiSodalane explică (pentru Hurin):

Pai am zis deja ca nu vreau sa folosesc tinder bee

| alexandruthegreathuman a răspuns:

In viață reală prin evenimente, activități de voluntariat, Socializând prin parcuri șamd

| EestiSodalane explică (pentru alexandruthegreathuman):

Cum exact socializezi prin parcuri cu oameni necunoscuti? Te bagi in seama pur si simplu ca un ciudat? Iti dai seama ca oamenii aia o sa se uite ciudat la tine si o sa se intrebe ce vrei cu ei...

| Goddessss a răspuns (pentru EestiSodalane):

Asta ma întreb și eu

| Hurin a răspuns (pentru EestiSodalane):

Voluntariat la curatarea sectorului 1? laughing
Pe la nunti botezuri e destul de limitat daca nu cunosti dinainte lumea.
La concerte e plin de ciudati si ciudate.
Iar in parc nici sa nu te gandesti, acolo deja te duci cu grupul de prieteni sau cu cine ai.