| fast321 a întrebat:

Salut la toti. Am asa o greutate pe suflet. Imi place foarte mult de o fata, ma gandesc la ea zilnic chiar si noapte prin somn o visez. Problema este ca ea ma detesta. I-am spus mai demult ca imi place dea ea. Cred ca a fost o greaseala. Mai demult am fost prieteni buni, cred ca tinea la mine, acum cred ca ma uraste. Am deja vreo 3 luni de cand nu am vazut-o, as dori foarte mult sa o vad, dar imi este frica ca imi va provca suferinta acest lucru. Dati-mi un sfat cum sa uit dea ea.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Maturizeaza-te ca nu ai ce-i face!
Dragoste cu sila nu poti face si nici forta pe cineva sa te placa!
Accepta realitatea si mergi mai departe!

| T0T a răspuns:

E ușor să nu te mai gândești la o persoană cu care nu ai avut nicio experiență(amoroasă). Mie mereu mi-a fost ușor și chiar dacă plăceam o persoană, în momentul în care vedeam o atitudine ce nu mi se părea ok nu mi-a fost așa greu să devin indiferent. O fi o problemă de 2 zile, o săptămână maxim. Dacă în asemenea situație faci așa, în momentul în care te urăște persoana cu care ați avut o grămadă de experiențe și v-ați iubit, ce vei face, te vei sinucide?

| fast321 explică (pentru T0T):

Asta nu dureaza o zi sau do dar deja deun an si ceva

| Freya1 a răspuns:

Daca vrei sa o uiti nu te mai vedea cu ea.
Incearca sa stati cat mai departe unul de altul deoarece timpul vindec tot.Socializeaza cunoaste alte fete interesante iar in timp o vei uita

| fast321 explică (pentru Freya1):

Cred ca nu va fi asa de simplu, o cunosc de cand era mica.

| Freya1 a răspuns (pentru fast321):

Da da daca iti face rau nu ai in cotro

| ALGator a răspuns:

Crezi sau esti sigur ca te detestă sau urăște?
Un om care nutrește astfel de sentimente fără motiv nu e de admirat și ti-ar race viața un calvar. Reacția ei este de prințesă mofturoasa și merită să fie singură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S a intamplat ceva intre voi de spui ca te uraste? Totusi cred ca „ura " e un cuvantul prea mare in contextul asta. Caut o si vorbeste cu ea, incearca...

| fast321 explică (pentru anonim_4396):

Ea singura a zis ca pentru ca i-am zis ca imi place de ea, a spus: te urasc si mai tare pentru asta....As dori sa uit de ea, dar problema este ca ea este sora celui mai bun prieten.

| fast321 explică (pentru anonim_4396):

Nu a fost nim practic. Cred ca deja nu se mai poate schimba nimic....cred ca este o greaseala, sau poate sunt pursi simplu obsedat... nu stiu imi vini si ginduri desincidere uneori din aceasta cauza

| Nevroza a răspuns:

Fii atent. Nu ai cum sa faci sa te placa, daca te uraste. Sa lupti pentru fata respectiva e ca si cum ai astepta trenul in aeroport. Incearca sa te exteriorizezi familiei si prietenilor sa te degajezi si incearca sa cunosti fete noi. Asa am patit si eu si a iesit urat. Nu risca daca te frigi. Nu e ea in centru universului. gandeste-te ca tu esti si tu depinzi de cum vrei sa fi, in relatie traita in iluzii sau una concreta bazata pe sinceritate. Frate, daca nu e reciproc treci peste. Ai putut trai si fara ea si inca traiesti, nu? Atunci, bafta!

| Alin15022000 a răspuns:

Nu ai cum frate, trebuie sa te vezi cu ea si sa încerci ca ea să iti acorde o sansa

| fast321 explică:

Va multumesc la toti care vin cu sfaturi