| Denisa a întrebat:

Salutsad m-am despartit de iubitul meu acum 6 luni si de atunci a tot continuat sa ma caute. Ne-am mai "combinat" de-o seara dar eu tot timpul ii ziceam ca nu vreau sa ne impacam si ca ramane de o seara. M-a iubit foarte mult si a plans cand ne-am despartit. Si eu l-am iubit dar din cauza faptului ca era prea insistent cu telefoanele, prea protector si pentru ca toti prietenii imi spuneau ca nu e de mine ca e urat, ne-am despartit. Am fost impreuna 6 luni. Eu il iubesc foarte mult si as vrea sa ma impac cu el dar vad ca nu mai da nici un semn de viata de 2 zile, asta din cauza mea. Nici nu mai sunt sigura ca ma iubeste si am vazut ca tot vb cu o fata pe facebook. Ma cam "roade gelozia...". Voi ce ziceti sa fac? Sa incer sa ma impac cu el (cum sa fac asta) sau sa las timpul sa treaca (pana la urma tot il voi uita).

Răspuns Câştigător
| Rodika_5159 a răspuns:

Mai intii hotaraste-te ai nevoie de persoana acesta pentru ca il iubesti sau e doar un trofeu in colectia ta? In caz ca ajungi la o decizie din acest punct de vedere solutia va veni singura. Succes!

11 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Decizia de a nu mai fi cu el si sa il uiti, este numai a ta.
Nu inteleg cum de prietenii iti controleaza viata si ia decizii in locul tau.Si crede-ma ca orice fata si-ar dori un iubiti protector si "insistent" cu telefoanele(asa aratand ca o iubeste si ca ii pasa de ea).
Fa doar ce iti spune inima si nu te mai lua dupa x si y...
It`s time for love!

| noktambul a răspuns:

Pai, daca tu nu esti hotarata in sentimentele pe care le ai fata de el, (ba l-ai iubit, ba il iubesti, ba vrei sa te impaci, ba vrei sa-l uiti), ce sfaturi vrei sa primesti? Si cum o sa le interpretezi? Fa ce iti dicteaza inima, ca de la minte slaba speranta!

| TormentOfSins a răspuns:

Doar parerea ta conteaza, fa ce consideri tu ca e mai bine esti singura care stie ce trebuie sa faca.

| Ilinca a răspuns:

Daca si el tine la tine si si tu tii la el, de ce nu? Dar trebuie sa te gandesti bine, ca daca nu a mers prima data e posibil ca nici a doua oara sa nu mearga...Insa daca inca va simtiti atrasi unul de celalalt, de ce sa nu incercati, la urma urmei, fiecare meritam o a doua sansa, nu?

| zanesiprintese a răspuns:

Te-au influentat prietenii sa-l lasi, dar oare de ce? te-ai intrebat? Daca vrei sa te impaci cu el si simti asta si crezi ca e bine, FA-O! Nu mai sta pe ganduri, s-ar putea sa fie prea tarziu! Suna-l da-i un sms, invita-l la un suc/cafea/ceai/bere...happy Nu te mai lasa influentata! Fa ce crezi ca-i mai bine pentru tine!

| MadnessCaffe a răspuns:

Eu cred ca ai niste prieteni cam superficiali, pentru ca te influenteaza sa te desparti de el doar din cauza aspectului.Ce spun prietenii nu ar trebui sa conteze, daca tie iti place gata, nu mai asculti de altii. Daca tu il iubesti si el te iubeste nu inteleg de ce v-ati despartit.Multe fete ar vrea ca baietii sa ii sune din minut in minut cum te suna pe tine si inseamna ca te iubeste mult si ca se gandeste mult la tine, ca altfel nu te-ar suna.Eu zic sa il suni si sa vorbesti cu el.

@Ilina - Ei nu s-au despartit dintr-un motiv rau.Adica nu a inselat-o,batut-o, injurat-o, etc.Doar a fost PREA iubitor si nu inteleg cum sa te desparti de cineva din cauza asta. Puteai sa ii spui in caz ca te sufoca asa tare, te rog da-mi mai mult spatiu, timp liber sau de ce ai nevoie si cred ca ar fi inteles.

| AlexaS a răspuns:

Esti una din putinele fete care a avut norocul sa gaseasca un baiat care sa vrea sa te protejeze se vede ca te iubeste, daca chiar il iubesti cauta-l, impacati-va pe urma s-ar putea sa regreti crede-ma ca asa o sa fie am patit cam la fel asa eram si eu a ca nu ne impacam nu vb cu el numai ca a ajuns ziua cand s-a saturat el sa ma roage.
nu lasa sa ti se intample la fel lupta pentru el daca chiar vrei asta

| Elena1994 a răspuns:

Buna! Tu nu trebuie sa te lasi nu trebuie sa lasi sa treaca timpul lupta pentru ce iubesti! Incearca sa fii iar cu el! Merita! Si eu sunt cu un baiat si multe persoane ma intreaba de ce sunt cu el pentru e urat.Dar eu nu le raspund si trec peste criticile lor! DEci gasest.l, vorbeste cu el si spune-i ca "eu inca te iubesc si vreau sa fiu iar cu tine!". Succes!^_^

| adnreas09cta a răspuns:

Mai mai mai denisa eu cred ca esti o copila...parerea mea este ca parerea prietenilor nu conteaza te caci in ea pe romaneste. apoi vine faza ca baiatu te iubeste si nu este sigur petine, de aia si multe telefoane, si tua cum n-ar mai trebui sai dani nici un semn sal lasi inpace pentru ca baiatu ti-a dat pe tava tot i tu. uital lasa-l sai vada de drumu lui poate ii va fi mai bine si tie lafel.si niciodata sa nu te iei dupa ce sun prietenii pentru ca prietenii sunt niste dusmani sub acoperirebig grin.pa

| Dianna35668 a răspuns:

Daca il iubesti asa mult incearca sa te impaci cu el. sa ii spui ca tot ce ai zis a fost o prostiebig grin si ca te ai pripit si ai ascultat de lumea reahappy si sa iti mai dea o sansa

| ioanacarmen a răspuns:

Deci uite is cam in akeasi situatie.nu te lua dupa gura lumi ca doar e invidioasa. daca e asa d protector cu uh inseamna ca te ubeste ff mult.gandestete daca nu tear suna numai de cateva ori cum te-ai simpti.io as da orce sa ma sune din "minut in minut". poate ca vb asa sa vada daca mai ti la el. daca chiar vrei sa mai fi cu el spune-i in fata ce simpti.stiu ca este greu dar daca chiar vrei vei putea

"lupta" pentru keea ce simpti

asta e parerea meh

sper sa iti fie de folos