| Bestialalori a întrebat:

Acum 3 luni am fost cu un baiat, Mihai si ne-am despartit pentru ca nu mergea relatia.Acum 2 saptamani m-am combinat cu un alt baiat,Andrei, insa nu simteam nimic pentru el.Dar de Mihai eram atunci indragostita.Iar acum 2 zile m-a sunat Mihai si mi-a zis sa ne impacam, dar i-am spus ca sunt cu alt baiat.Eu atunci am decis sa ma despart de Andrei si sa ma impac din nou cu Mihai.Ieri dimineata m-am despartit de Andrei iar spre seara m-am intalnit cu Mihai sa vorbim.Si nu stiu de ce, dar azi la scoala m-am gandit numai la andrei.Pentru prima data am simtit ca imi este dor de el.Acum as vrea sa ma Impac cu Andrei pentru ca am realizat ca am facut o mare greseala despartindu-ma de el. Spunet0mi ce as putea sa-i zic lui Mihai ca nu mai vreau sa ne impacam, ca sa nu il supar?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa acceptam ca baietii, la o anumita varsta, sunt prostuti bine. Nici macar nu realizeaza ca si fetele sunt la fel. Poate ca e chiar mai bine asa.

| blueheart a răspuns:

Cred ca mai bine ai face o pauza departe de amandoi, sa iti dai seama cu adevarat pe cine vrei si pe cine nu. Nu e bine sa te joci nici cu sentimentele tale nici cu a celor din jurul tau. happy

| Bestialalori explică:

Am 17 ani

| Enache_Alina_1991 a răspuns:

Spune-i ca ti ai dat seama ca te-ai cam grabit cand te-ai hotarat sa va mai dati o sansa si ca nu esti convinsa de ceea ce simti pentru el! eu cred ca mai importanta esti tu si ar trebui sa face ce simti tu cu adevarat ca trebuie sa faci! iti este dor de Andrei? atunci nu mai sta pe ganduri si cauta-l, explica-i ce s-a intamplat si rezolvati-va problemele! Mihai daca este destul de matur o sa inteleaga ca asa e cel mai bine pentru amandoi! n-are rost sa stai si sa pierzi timpul langa cineva pentru care nu simti nimic! viata nu iti iarta nimic, puiule! asta e parerea mea! te pup si bafta!

| Bestialalori explică (pentru Enache_Alina_1991):

Da,dar i-am zis cand lui Mihai cand m-a sunat atunci ca inca mai tin la el si de asta nu stiu ce sa ii zic.

| Bestialalori explică (pentru Enache_Alina_1991):

Da,dar cand m-a sunat Mihai prima oara i-am zis ca inca mai tin la el si de aceea acum nu stiu ce sa ii zic.