| weller a întrebat:

Salut,m-am transferat intr-o clasa noua, unde am dat de cea mai frumoasa fata pe care am intalnit-o in viata mea, efectiv o ador, ma gandesc la ea zi si noapte.La liceu mai glumesc cu ea, rasuri si astea, nu pare foarte incomoda cu mine dar totusi cred ca este doar politicoasa.Ce credeti ca ar trebui sa fac dat fiind faptul ca am suferit enorm din dragoste?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are cat ai suferit in trecut?
Nu trebuie sa generalizezi din cauza asta, doar sa NU mai repeti greselile din trecut, ca sa nu ajungi iarasi sa suferi.
sa stii ca, glumele si rasul nu sunt totdeauna bune sa legi relatii.
Eu una rad la glume, ma amuz, dar cu masura, fiindca nu am fost niciodata inebunita dupa un barbat care face pe bufonul.

Ca sa nu regreti ca nu ai incercat sa o faci de prietena, merita sa-i spui ca o placi si daca doreste sa fie cu tine, cel putin aflii sigur daca te vrea ori ba.
In fond ce pierzi?
Un simplu raspuns, pe care s-ar putea sa-l regreti daca nu-l intrebi.

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sunt si alte fete la fel de frumoase pe care sa le placi, nu e ea unica, si daca era nu exista, ce faceai? Ti-ar fi placut de alta.

Nu mai casuna asa pe una, nu stiu ce aveti, multi sunteti asa.
Nu te place, asta e clar.
Ce sa faci, pai gandeste-te ca e o prostie sa ai obsesie de ea, si ca trebuie sa gasesti alta de care sa-ti placa la fel, e o chestiune de timp pana apare, apare asa cum era daca ea nu ar fi existat.

Wake up man! Trezirea.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o inviti la un film sau ceva asemanator, iar asta CAT MAI CURAND, altfel te claseaza in cliseul "doar prieten" si NU mai iesi din asta!

| Cksihja a răspuns:

Din moment ce ai suferit din dragoste nu mai te arunca din prima într-o relație ia-o ușor, încearcă mai întâi să o cunoști mai bine să vorbești cu ea să vezi ce fel de om este, să te împrietenești cu ea. Dacă iese ceva iese, dacă nu crezi că e ceva măcar ai o prietenă.