| RandomLonelyGuy a întrebat:

Salutari!
Sa incepem cu inceputul.
Sunt un virgin de 19 ani care nu a fost niciodata intr-o relatie, nici macar nu am sarutat vreodata vreo fata.
Deci in scoala generala totul era ok, aveam cat de cat cativa prieteni, totul era bine si frumos pana la liceu.
Liceul ar trebui sa fie cea mai frumoasa perioada din viata, nu-i asa? Ei bine pentru mine a fost total contra. A fost cea mai urata perioada...Primii trei ani am fost total marginalizat/izolat de majoritatea colegilor din acea clasa. Deci nu am facut niciodata nimic rau nimanui pur si simplu ma tratau foarte urat si de asemenea nu aveam nici un prieten acolo, in fine. In clasa a 12-a m-am transferat la alta clasa unde era un var de al meu. Acolo totul s-a schimbat toti se purtau frumos cu mine, chiar mi-am facut niste prieteni, totul era bine si frumos, chiar nu stiu de ce nu m-am transferat mai devreme acolo.
Si da, acei trei ani de liceu m-au schimbat total, probabil m-au introvertit sau ceva de genul, pentru ca cu siguranta in momentul actual ceva e in neregula cu mine. Eu de fel eram mai timid si retras dar acea experienta au amplificat acele "defecte".
Dupa liceu in vacanta de vara am fost o data la un club de noapte (nu aveam nici cea mai mica idee ce faceam sau de ce eram acolo), dar am intalnit o fata pe care am inceput sa o plac, insa ea cred ca imi daduse friendzone din prima seara. Zic prima seara pentru ca am "urmarit-o" atat de mult, dar s-a dovedit a fi un mare fail. Asta fiind prima si singura experienta de genul cu o fata.
Am mers la o facultate impreuna cu varul meu si un prieten de al lui. Ei doi fiind singurii mei prieteni de aici. Facutatea a inceput de vreo 5 luni si eu inca am aceeasi prieteni ca in liceu, fain. Nici nu vreau sa intru in capitolul "fete" pentru ca nici nu am ajuns acolo.
De vreo 2-3 luni stau in fiecare seara in camera de camin si ma gandesc daca chiar o sa fiu singur pentru totdeauna. Cel mai probabil da. In fiecare zi merg la facultate si vad atat de multe fete frumoase, fete cu care niciodata cunoaste (sa nu mai zic de alte lucruri).
Am cautat foarte mult pe internet, dar nu am gasit mai nimic, asa ca am venit aici, poate este cineva care ma poate ajuta, pentru ca chiar nu mai stiu ce sa mai fac, nu stiu de unde sa incep, ce este in neregula cu mine, de ce mi se intampla asta? Singuratatea asta ma omoara la propriu.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca singuratatea te protejeaza, visul tau de a avea gagica are legatura cu mai multa suferinta pentru tine - uitate la ele ca fac orice pentru bani, sex sau videochat, isi bat joc de altii ca tine si dupa aia raman cu amagiri. Asa ca cel mai bine ramai singur pentru ca nu pierzi nimic

| Lawliet14 a răspuns:

Omule, daca esti sanatos de ce iti plangi de mila? Faci eforturi pentru ca sa fii remarcat de o fata? In primul rand, te aranjezi. Daca nu esti asa frumos, mergi si la sala, macar compensezi cu corpul. Esti educat, de treaba, samd. Da' si daca nu ai fi aranjat la suta la suta, ai putea cuceri cu personalitatea. Eu nu cred ca vei fi singur, decat daca tu vrei asta! Exista atatea fete care nici ele nu prea au avut pe nimeni pana la primii ani de facultate si care arata cum ti-ar placea tie. Sunt sigur. Am avut colegi de liceu care n-au vorbit cu nicio fata pana in anul 1 sau 2 de facultate, iar acum au relatii serioase din care vor rezulta probabil casatorii. Si oameni normali si frumosi, asa probabil cum esti si tu. Nu neaparat miezul fizic, dar frumusei mai ales daca se aranjeaza si inteligenti. Asa cum pari si tu (inteligent, ai un atuu cel putin). Mai, eu am cunoscut si oameni care la 30 de ani sau peste erau traumatizati efectiv si nu stiu daca avusesera vreo relatie. Si cu toate acestea, era frumusei si destul de inteligenti. Intelegi? Invinge-ti timiditatea pentru a nu-ti crea singur traume! Mai, daca nu ai probleme in familie sau de sanatate, ce te opreste sa fii cel mai bun? Majoritatea din cei cu traume au un trecut nefericit dar sa stii ca nu toti. Altii nu au mentalitate de invingatori la nivel individual si nici nu-si inving timiditatea. Cu timiditate ca barbat nu ajungi nicaieri pentru ca majoritatea fetelor se lasa invitate. Fetele de genul tau, adica cele mai cuminti, nu alea de club.

Iar tu daca stai toata ziua cu o gasca la fel de antisociala, nu ajungi bine. E ok sa-i ai ca prieteni, dar trebui sa-ti si gasesti pe cineva. Adica o persoana de sex feminin, o iubita.

Si lasa negativismul, astea sunt energii negative pe care tu singuri le atragi. Nu, nu vei fi singur pentru totdeauna decat daca esti fraier.

Mie-mi place de tine, dar stii de ce? Pentru ca esti modest desi esti destul de pregatit. Am remarcat asta. Faza cu virginitatea e 0. Nu prea conteaza. Pe vremea mea, si dintre cei foarte sociali putea fi virgini la varsta ta.

Daca nu ai alte traume ascunse, cred ca ar trebui sa faci ceva. Totul tine de tine. Daca nu poti fara ajutor, mergi la psiholog. Uite, e o idee. Sau citeste carti despre succes.

Răspuns utilizator avertizat