| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu mai suport, vreau sa plec sa fug de acasa, parintii se bat, se ameninta, era sa sa isi sparga capul cu un casoron, e sange pe jos, mai bine stau pe strazi decat acasa, acum mi-as dori sa mor.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De unde e sanga daca doar era sa-si spaga capul? Deci nu l-a spart.

Si care e intrebarea de fapt? Daca intrebi ce sa faci, nu stim, apeleaza la o ruda ceva sa stai pe acolo, sau stai in camera ta si lasa-i sa se bata, ce treaba ai tu pana la urma?

| 1997onur a răspuns:

Dacă stai pe străzi e mult mai rău poți sa intri în Anturaje și și o sa ajungi rău Anturajele te pun pe drumuri greșite nici nuri dai seama cum s-a întâmplat. asta trebuie sa ai mare atenție și să-ți ca nu faci bine dacă fugi de acasă mai bine rabada și stai acolo și când crești mai mare muncește și mutate te

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa vorbim! Asociatia Telefonul Copilului poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Poti primi ajutor specializat in mod gratuit si in deplina confidentialitate.

Apelul catre 116111 este gratuit din retelele Telekom, Orange si Vodafone, de luni pana vineri, intre orele 08.00 – 20.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente

Daca te simti in largul tau mai degraba in mediul online, ne poti scrie la 116111@telefonulcopilului.ro sau pe http://www.116111.ro (disponibil 24/7).

Poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra disponibila pe dispozitive android Happygraff http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Noi te ascultam oricand si pentru orice problema!

| Bloock a răspuns:

Stiu exact prin ce treci, câți ani ai? E inevitabil sa nu ramai cu anumite traume din cauza asta dar tu încearcă sa iei o lecție din asta și o invatatura pe care tu sa nu o repeți.

| itachi23 a răspuns:

Sa fugi de acasă nu e ok, mai bine mergi la o mătușa sau ceva dacă ai posibiltatea

| FireBoyAndWaterGirl a răspuns:

N ai la cine sa apelezi? Bunica, matusa, unchiul? Cred ca ar fi ok sa vorbesti cu cineva. Mai ales ca se pune problema de violenta domestica...