| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Salut! O întrebare adresată în general fetelor.
Ce te face să spui că el este alesul, în contextul în care tu ai avut mai multe relații, lungi și scurte?
Ce te determină să spui stop din "cunoaștere"? Și să vrei să fii pe viață cu acel bărbat?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Caile Dpmnului si mintea femeii sunt tainice.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

CĂ mi-a plăcut foarte mult de el din toate puctele de vedere și convingerea că acesta e planul Creatorului, să te dedici pe viață unui singur bărbat care a decis si el acelasi lucru,

| Simpatic a răspuns:

Pai aceasta intrebare se poate aplica in egala masura cred eu si barbatilor...si noi credem mereu ca ultima femeie este aleasa, si mai vine una si inca una si tot asa...

Asa si in cazul multor femei, cand relatia merge considera ca este alesul iar mai tarziu vad ca de fapt era "culesul"

| Hyperion7 a răspuns:

Partenerul.
Pentru că la început lucrurile sunt roz in orice relație însă cu timpul lucrurile devin greoaie, iar dacă partenerul fuge de lângă tine la cea mai mica greutate, clar nu e el alesul

| ioana748 a răspuns:

Exact cum a spus @Simpaticul ma gandeam si eu.
Nu stii...totul este o loterie.
Dar in mare poti urmari cum se comportă cu animalele si copiii, ce sistem de valori are, caci trebuie sa te gandesti cu ce ramai cand îndrăgosteala se duce sau Doamne fereste daca te imbolnavesti.
Oricum este totdeauna de lucru Intr o relatie pe termen lung si asta implica ambele parti.
Dar nimic, absolut nimic nu garantează ca cineva este vreun ales sau vreo aleasa. Sa fim seriosi.
Toate cele bune,

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Erata,
Am corectat greselile dar nu s au actualizat.

| Miruna333 a răspuns:

Caracterul, personalitatea, valorile comune, efortul pe care il depune in relatie cu mine, felul cum se comporta cu mine, cu celelalte persoane, cum ma face sa ma simt etc

| LisaJulie a răspuns:

Deoarece doar el ma poate citi și încearcă sa ma ințelegeaga! Știi cum se spune, femeile trebuie iubite rareori înțelesehappy

| jaqtoo a răspuns:

Cu toate că întrebarea nu mi se adresează mie, eu zic bani mulți, vile, mașini, să fie celebru, să fie frumos de să apară și în reviste.