| AnonimulXXLlol a întrebat:

Salut
Pana aseara, am fost parasit.
Aseara totusi, m-am gandit sa ii spun 'te iubesc'. Ea mi-a raspuns 'Serios? Si eu'
Totusi, odata chiar a facut-o si stiu ca mereu imi da mesaje, etc etc, cand este indragostita. Acum in schimb, abia de-mi da cateva mesaje. In seara asta nu am primit NICI UN mesaj. M-a mintit? Oare voia sa nu ma simt prost?

Tin sa mentionez ca este plecata o saptamana la bunica ei. Are internet, are telefon, poate sta mereu pe el... Chiar nu stiu ce e.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate te iubeste asa cum iubesti pe cineva care a fost in viata ta o perioada lunga si ti-a adus momente fericite dar nu ca si vrea sa mai ramana cu tine, probabil s-a stricat tensiunea aia necesara sa tina o relatie.

| RAY a răspuns:

De cand sunteti impreuna?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar fraza asta "pana aseara am fost parasit" nu face nici un sens. Inseamna ca erai deja parasit...deci, ce sens are sa mai despici firul in patru, daca ea deja te-a parasit demult.

| kandaraki a răspuns:

In primul rand sterge-ti lacrimile, esti barbat sau muiere?
in al doilea rand ia si pune mana pe carte si invata a scrie corect - NICIUN.
in al treilea rand nu sta si boceste un barbat fiindca nu i-a dat sms sau nu i-a scris o fata, fii mai presus de asta, bocitura ce esti.
esti prea mic sa stii ce inseamna sa zici ' te iubesc', copiilor.
o sa cresti mai mare, vei mai citi carti, apoi poate poate vei mai aduna ceva materie cenusie in cerebelul tau si vei sti ce e viata!

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna!
-printr-un sfat psihologic,intelege ca perceptia ta este foarte legata de adevar!
-probabil sa fie ca si vantul,cand zboara in colo cand in alta parte.
-posibil ca asa este si cu interesul ei,preocuparea personala a persoanei pe care o indragesti.
-ai pus o intrebare foarte dificila.
-noi nu putem stii mai multe despre o anonima, si ce este in mintea ei.
-dar dupa ce ai relatat,nu te pot sfatui decat sa vorbesti,sa te interesezi,sa intrebi si sa aflii raspunsul!
-imediat iti dai seama daca o cicalesti sau daca ii ridici moralul.
-comunicarea este solutia, cheia tuturor nelamuririlor.
-Multa sanatate! O zi minunata! big grin

| lili25 a răspuns:

Nu poți să te îndrăgostești acum și peste două minute sa nu mai vrei sa fi. Iubesti sau nu, simplu. Dragostea dintre două persoane nu ar întregește și crește dacă ne tot trimitem mesaje pe telefon sau pe Facebook.Si faptul că are mijloacele necesare pentru a lua legătura cu tine și totuși refuza sa o facă, sugerează fie că este mult prea ocupată sa te caute sau pur și simplu nu dorește să o facă.O zi buna.