| Jigokunokishi a întrebat:

Salut Prieteni! Ar merita sa-i spun unei fete ce simt pentru ea(o iubesc) daca o cunosc de 3ani si jumatate(din clasa a cincea) si dupa clasa a 8-a nu o s-o mai vad? Am relatii bune cu fata, desigur am avut si mici certuri dar ne-am inteles bine, am petrecut clipe frumoase impreuna, si am ajuns sa fim prieteni destul de buni. Ce parere aveti merita sa fac lucrul asta, chiar daca poate as risca sa nu mai fim prieteni?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce de nu vă mai vedeți după clasa a VIII-a?
O prietenie poate dura și o veșnicie, liceul nu este chiar o așa mare piedică!
Vorbește deschis cu ea.
Succes pe viitor în tot ceea ce faci, să auzim de bine!
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca merita. Oricum, dupa clasa a 8-a este posibil chiar sa nu mai pastrati aceeasi legatura si fara sa ii spui ce simti pentru ea. Plus de asta, daca ii spui nu o sa ramai cu regretul ca nu i-ai spus. In viata ajungem, mai degraba, sa regretam ce nu am facut, decat ceea ce am facut.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Dacă vă cunoaşteţi de atâta timp, posibil mai în măsură de a răspunde la această întrebare eşti chiar tu. Deoarece probabil ai putut opserva ce atitudine are ea faţă de tine sau cum e în compania ta.

http://www.jw.org/......intalniri/

Cele bune.

| andrei1237 a răspuns:

Sigur ca ar merita.Trebuie sa fii hotarat sa primesti ambele raspunsuri, chiar daca acesta va fi negativ.

| Jigokunokishi explică:

Multumesc mult pentru sfaturile voastre, va sunt foarte recunoscator happy!

| 5Cx a răspuns:

Da, ar merita.

| Elena_Cristiana_1983 a răspuns:

DA merita. Si de unde stii ca nu o sa o mai vezi. In viata e posibil orice.Si nu cred ca ai risca sa nu mai fiti prieteni, mai ales daca fata e de treaba. Succes

| serenavand a răspuns:

Spune-i direct ceea ce simti, nu te pierde cu firea si invit-o undeva si spune-i poate in locul vostru secret(daca il aveti)chiar dac risti vei fi cu inima impacata.

| PitBul2C a răspuns:

Merita! Nu rata ocazia CUCERESTEAO!

| xAncuta a răspuns:

"Ar merita?" Ce-i cu intrebarea asta?
Fii sincer cu ea si spune-i pentru ca poate mai tarziu o sa-ti para rau ca nu ai facut-o big grin. Nu risti nu castigi.;-)