| anonim_4396 a întrebat:

Scriu poate ma mai linistesc si imi spuneti si voi ce sa fac. Nu am somn la cat ma gandesc. De vreo doua zile am vorbit cu un fost coleg de facultate e mai mare aproape 50 ani are. Si mi-a spus daca ne putem intalni maine are ceva pentru mine. L-am intrebat "ce?" si a zis Greu de spus mai bine iti arat. Am spus ca ne putem intalni la biblioteca a acceptat. Tot stau si ma gandesc fac scenarii si ganduri ce ar putea sa fie. Subconstientul imi zice ca e ceva suspect. Nu stiu ce sa fac. Cred ca ii voi spune maine sa imi zica despre ce e vorba ca mi se pare suspect. Nu stiu cum sa procedez. Noaptea asta doar la asta ma gandesc. Sa ma mai duc sau nu? Daca merg cine stie ce imi arata iar daca nu, voi ramane doar cu gandul. Imi e putin frica si sunt si o persoana suspicioasa cu tot felul de scenarii.
Credeti ca exagerez? Dupa voi cam ce ar putea sa imi arate sau sa imi zica de e asa greu de spus?

7 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Varianta 1. Maine il suni si ii spui sa-ti spuna despre ce e vorba ca nu poti sa ajungi. Daca refuza sa-ti spuna la telefon inseamna ca e ceva suspect si n-ai pierdut nimic.
Varianta 2. Te duci, ca doar te duci intr-un loc public si vezi ce vrea, ca oricum esti supercurios. Tu stii ce alegi. Sa ne spui si noua, ca m-ai facut si pe mine curioasa.

| anonim_4396 explică (pentru christall):

A fost bine nu s-a intamplat nimic din ceea ce credeam eu. Mi-a dat ceva ce nu ii mai trebuie, in caz ca am nevoie eu.

| christall a răspuns (pentru anonim_4396):

Super Alex! Eram buni de scenaristi :-))

| dolceromania a răspuns:

Poate o carte pe care sa o citesti.

| cossy19 a răspuns:

Te poti duce, cel mai bine ar fi sa iei un prieten langa tine, care sa stea pe aproape in momentul intalnirii daca e ceva. Adica nu sa stea langa voi cand va intalniti, sa stea in zona. Incearca sa iti spui ca totul va fi bine! Ai ales bine locul, pentru ca este public ceea ce inseamna ca sunt multi oameni. Ai grija de tine, succes in caz ca te duci!

| anonim_4396 explică (pentru cossy19):

A fost bine nu s-a intamplat nimic din ceea ce credeam eu. Mi-a dat ceva ce nu ii mai trebuie, daca am nevoie eu.

| alexkapitany25 a răspuns:

Du.te. vorbesti cu el afli ce vrea sa iti spuna si daca iti convine bine daca nu il refuzi si pleci.