| AnonimulX1 a întrebat:

Salut, spuneți-mi și mie un cadou de 8 martie pentru mama. Nu stiu un buget de 100 de lei, vreau ceva frumos dar nu sa dispară cu timpul, mersi!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O esarfa in culoarea ei preferata sau care sa se asorteze la cele mai multe haine,o esarfa simpla si eleganta de bun gust.
Un portofel deosebit,o curea elastica eleganta,o pereche de manusi de primavara,un pulover simplu si pufos,un breloc pentru chei mai deosebit,o pereche de papuci de casa trazniti care sa o faca sa rada,un set stilou-pix de dama,o bricheta incrustata,o bratara unicat,un parfum rar,carti de colectie,sunt atat de multe, lista asta risca sa nu se termine niciodata!happy
Oricum, indiferent ce ii vei cumpara, nu uita sa insotesti totul cu un trandafir frumos, ca pentru mama!♥

| AnonimulX1 explică (pentru greece12):

Mulțumesc de răspunsuri! :-)

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

Florile, pe linga cadou, sunt intotdeauna un "accesoriu" care va placea oricarei femei, nu? happy

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O bratara intr-o... portocala. Ii dai portocala cica sa o manince happy. Eu am facut-o, cu o amica, de ziua ei. Nu avea ceas de mina, pe atunci nu erau telefoanele mobile, deci ceasul era un "must-have", si i-am luat un mic ceas bratara, si l-am pus intr-o portocala golita de continut. Surpriza a fost totala! Cind s-a desfaca portocala, s-au desfacut cele doua jumatati de coaja in care o taiasem, si a crezut pe moment ca imi bat joc de ea happy, dar cand a privit la ce era inauntru, bucuria i-a fost imensa. A fost bine ca am avut si o portocala adevarata, ca ar fi vrut sa manince una, si de nu aveam, ma punea sa merg sa ii cumpar happy.
Desigur ca iti trebuie ceva indeminare, si trebuie aleasa o portocala cu coaja groasa, si trebuie sa gasesti si ceva ca umplutura care sa ii dea si greutatea unei portocale, ceva care sa se modeleze in cele doua emisfere pe care sa le si lipeasca (eu am facut-o cu plastilina) dar eu zic ca merita efortul.

| greece12 a răspuns (pentru cristi202):

Ideile tale imi plac la nebunie!happy

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

ευχaριστώ!
Uite ca pot si eu in greaca. Cu ajutorul Google, bineinteles! happy

| Mosotti a răspuns:

O cutie de bomboane mai de calitate si ajunge, gestul va conta f mult si ajunge.
De ex cutie de ciocolata Kinder sau roche din alea cu invelis galben rotunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-i o icoana sau o cana cu verset religios (daca e crestina) si un buchet de trandafiri albi (semnifica puritate) happy

| danieltulcea84 a răspuns:

1.o icoană cu Maica Domnului cu pruncul Iisus în brate sau una cu Sfântul al cărui nume îl poartă, dacă o cheamă Elena, icoană cu Sfinții Împărați Constantin și Elena sau depinde de nume...2. O ceașcă (cana) cu farfurioara pentru a -și servi cafeaua 3. o vază frumoasa pentru flori, în care din când în când să îi mai aduci o floare 4. o cruciulița de argint 5. o carte de bucate, sau de rugăciuni 6. să iei o eșarfă sau ceva de îmbrăcat, nu recomand 7. un portofel frumos din piele naturala ...etc.