| alaraudarbuns2 a întrebat:

Sunt foarte confuz in momentul acesta si am nevoie de niste sfaturi. De ceva timp imi place de o fata si nu stiu daca si ei ii place de mine. Am incercat sa vorbesc cu ea, dar nu am mai avut o relatie pana acum si nu prea am stiut ce sa vorbesc cu ea. Mereu cand stau pe holurile liceului ma uit la ea si ea se uita mai mereu cu "coada ochiului" la mine si nu imi dau seama daca si ea ma place. Cand incerc sa vorbesc cu ea, incearca sa evite contactul vizual. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E bine ca observi ca se uita,fetele sunt foarte subtile in general.
Baietii din ziua de azi, chiar si barbatii complica foarte mult lucrurile.
Nu trebuie sa-ti dea un motiv evident ca te place.
Cu toate ca daca interactionezi des cu ea si te uiti putin la limbajul non-verbal iti dai seama.
Acum daca vrei sa fie bine, data viitoare cand o vezi, du-te la ea si spune-i "buna"
Dar in secunda 1, daca eziti, vor aparea 1000 de motive sa nu te duci, mintea iti poate fi cel mai mare dusman.
Succes!

| Andreeush a răspuns:

Nu ai de unde să știi exact dacă te place.
Ar trebui să îți faci curaj și să încerci să te apropii de ea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu te place pentru ca te uiti ca un obsedat la ea si ii dai impresia ca esti disperat s-au prost, am cunoscut si eu genul asta de fete care se comporta asa. Am discutat cu mama despre comportamentul unei fete care era exact ca asta despre care vorbesti tu si asa am aflat cum gendesc si cum se comporta genul asta de fete, ea se uita cu coada ochiului sa vada ce intentii ai si cred ca ai cam pus-o pe ganduri.

| ℓαυяα a răspuns:

Vorbește mai des cu ea, Invit o la un suc, așa îți poți da seama dacă te place sau nu