| sOg a întrebat:

Salut.tatal meu da vina pe mine ca eu am stricat laptopul cand varul meu a venit la mine. cand deschid laptopul ecranul nu este staibl, sta sa cada. tata si mama sunt foarte suparati PE MINE angry cica eu l'am stricat ca am tras de el, ce sa fac? plpzzzzzzz funda

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

In locul tau l-asi pune pe prostu' ala sa recunoasca s-au asi stabiliza laptop-ul cu un suport facut din oasele lui.

| Intruder19 a răspuns:

Il duci la reparat, cel mai probabil s-a rupt o balama.

| grab a răspuns:

Chiar daca l-ai fi stricat tu, se mai intampla. Roaga-i sa mergeti la un service sa constate un specialist care e problema reala.

Posibil sa mai fi fost scapat in trecut pe jos, sa-si fi facut niste fisuri atunci desi parea ca nu are nimic, iar acum la cea mai mica atingere sa cedeze inexplicabil.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagă-l pe vărul tău să spună adevărul, așa nu te vor mai certa. Și, eventul du-l la reparat.

| sOg explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca nu stiu daca el l-a rupt, el da vina pe mine cand se intampla orice, era un laptop razer second hand. 25 de milioane si cica nu ma eu pot sa il stric. :\

| LIN2010 a răspuns:

Pai trebuie sa inveti din aceasta ''patanie'' ca trebuie sa fi mai responsabil,posibil ca verisorul tau sa-l fi stricat,dar banuiesc ca tu i-ai permis sa-l utilizeze nu?,si daca nu vrea sa recunoasca nu prea ai cei face, tu i-ai permis tu esti de vina.Du laptopul la reparat si daca vrea du-l si pe verisor cu tine sa vada cat costa paguba si poate se indura sa te ajute macar financiar, iar pe viitor sti sa nu-i mai permiti sa-ti atinga lucrurile tale. Explicale si parintilor ca te simti responsabil, ca trebuia sa fi mai atent si mai grijuliu, dar nu esti tu autorul stricaciunii. Respecte

| johnyxus a răspuns:

Pai il duci la reparat si incearca sa il faci pe varul tau sa isi recunoasca vina.