| Twista a întrebat:

Am 13 ani si am probleme cu familia. Ai mei se cearta in continuu, ma doare capul de ei. Si as vrea sa ii sperii putin asa sa se mai calmeze spiritele in casa. Sa uite de cearta asta. Totul a inceput cand eram cu tati in tara si mergeam catre casa pe la 24:30 asa. Un fost coleg de la o firma il sunase ca maicamea il inseala, nu stim daca e adevarat sau minciuna. Mama zicea ca e adevarat dupa ca nu este etc. Oricum ei erau tot certati si inainte. Si acum se cearta in continuu si ma doare capul. Si vreau sa ii sperii calumea, sa uite de tot. Ori sa divorteze cat mai repede. Eu ii iubesc pe amandoi la fel de mult. Imi puteti spune cum sa ii sperii o leaca? Dar calumea.

Răspuns Câştigător
| Ariya a răspuns:

Fara suparare, dar ''speriatul'' nu este o solutie.Pe langa faptul ca vor aparea consecinte asupra ta, vor aparea si aspura lor dand astfel vina unul pe altul din cauza actiunii tale.Astfel scandalul s-ar amplifica, neintelegerile si disputele ar fi mai aprinse, iar tu nu ai nimic de castigat din asta.Cel mai bine e sa vorbesti cu unul din ei(depinde de cine esti mai apropiata, sunt convinsa ca ii iubesti in mod egal)si sa aflii care a fost situatia, sa le explici ca nu te simti bine in casa din cauza atmosferei. Explica-le ca ar fi ideal sa ia o decizie cat mai curand pentru binele tau si al lor.

| Twista explică (pentru Ariya):

Sunt baiat nu fata laughing, daca mai continua asa voi vedea ce face, dati-mi mai multe sfaturi...

| Ariya a răspuns (pentru Twista):

Scuzele mele, sfatul meu ramane valabil indiferent de situatie big grin

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ai putea sa dai foc la casa. Desi nu iti recomand sa faci asta sunt sigur ca i-ar speria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, n-ai ce face, priveste situatia cu mai multa maturitatea, poate parintii nu se potrivesc ca caracter. Lasa-i sa-si rezolve singuri problemele. Incearca totusi cu vorba buna, daca nu smiorcaie-te si tu putin. Stiu ca o sa-mi zici ca nu prea te-a ajutat raspunsul meu, dar asta-i situatie, fa ce vrei alegerea e a ta.

| anonimul998877 a răspuns:

Ai mei au divorțat, eu stau cu mama si imi e múuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai bine.

| NuuyyMayyyy a răspuns:

Cu speriatul ar fi fugitul de acasa sau o incercare de sinucidere nereusita da nu-ti tecomand mai bine vorbesti cu ei

| Twista explică (pentru NuuyyMayyyy):

Am vorbit de ogramada de ori, m-am saturat de cate ori am vorbit dar degeaba.