| mygirl a întrebat:

Am 13 ani si imi place de un baiat...Mai vorbesc cu el pe mess si stiu ca ma place, dar am auzit ca nu prea are ce sa vorbeasca cu mine pe mess in afara de buna, ce faci...Cand am aflat am fost suparata pentru ca eu mereu continuam convorbirea cu el. Cand o sa mai intre pe mess vreau sa vorbesc mai mult cu el in afara de buna si ce faci.Ma puteti ajuta cu niste subiecte? Va rog mult. Dau funda la cele mai multe si folositor la ceilalti.Multumesc.

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu zic, sa mai cresti putin si vei gasi singura subiecte, pe care sa le discuti cu baietii... fara suparare.

| Afdsa a răspuns:

Ce film îţi place? Ce hobby-uri ai? Sau ce îţi place să faci în timpul liber? Ce muzică preferi să asculţi? O trupă sau un cântăreţ/ă preferat/ă? Ieşi la un film sau la un suc mai târziu? Ai un top al melodiilor preferate?
Orice nu ştii despre el, nu ezita să-l întrebi!

| YoYoLicious a răspuns:

Daca e binevoitor si ii place sa stea la barfa cu tine, iti pot spune un joc cu care poti sa l tii langa tine si o zi intreaga. Dar asta daca e ambitios si ii plac jocurile, daca nu, o sa se plictiseasca foarte repede. E un joc de intuitie, dar iti spun despre ce e vorba si tu alegi daca asta sa fie subiectul principal pe ziua de azi. Jocul e urmatorul: Tu ii zici "un om moare in desert din cauza unui batz. Cum a murit omul, in ce conditii, toate detaliile mortii lui." El poate sa--ti puna intrebari la care tu sa raspuzi cu "DA", "NU" sau "IRELEVANT"(daca nu are absolut nicio legatura cu situatia data). Acum eu o sa-ti zic raspunsul, ca sa stii cum o sa raspunzi la intrebarile lui. Omul se afla intr-un balon cu aer cald, in zbor, impreuna cu mai multi oameni, deasupra desertului. Stii ca pentru ca balonul sa nu aterizeze, trebuie aruncati saci de nisip(crd ca ai vazut pe la desene sau in filme). Ideea e ca oamenii nu mai au ce sa arunce din balon si unul dintre ei trebuie sa se arunce. Pentru a alege unul dintre ei, trag la sort, cu betisoare. Omul nostru a tras betisorul cel mai mic si a trebuit sa se sinucida, aruncandu-se din balon. Nu cred ca va ghici raspunsul, dar o sa va distrati punandu-ti intrebari si nici nu va veti da seama cum trece timpul. Ca sa faci totul mai distractiv, faci o conferinta pe mess cu o prietena de-a ta si un prieten de-al lui si ei 3 sa-ti puna intrebari ca daca este doar el, se va plictisi dupa 10 minute. Asa va veti distra si vei crea si o legatura cu el.happy Sper ca nu te-am ametit de tot. Esti micuta, sper ca ai inteles tot ce am zishappy

O alta idee este sa gasiti un joc online pe care sa-l jucati impreuna(gen conquistador, sau remmy online) si cine castiga ii da celuilalt o porunca.

Alta idee: dowloadati amandoi acelasi film(eventual o comedie cu adolescenti), aveti grija sa aveti aceeasi versiune de film, si ii dati play in acelasi timp. e o varianta virtuala de a va uita la film impreuna. si nu dati filmul pe tot ecranul, ca sa puteti sa comentati fazele din film, p messhappy

Sfat: subiectele de genul" ce carti iti plac, ce melodii asculti, ce filme vizionezi" sunt plictisitoare si baietilor nu le plac chestiile generale. La ei cel mai bine pui punctul de "i". De exemplu, nu-l intrebi ce filme ii plac, ii zici direct" ai vazut filmul X", poate nimeresti ceva ce a vazut si puteti comenta faze din el...Sunt nenumarate lucruri pe care le poti discuta cu el, trebuie doar sa zici mereu ce gandesti.happy bafta!

| Zerg a răspuns:

Eu zic ca discutiile purtate pe mess nu se compara cu cele face to face. De ce nu ii propui sa mergeti la un suc sau vezi tu si vezi atunci daca este mai deschis, daca vorbeste... daca nu, inseamna ca este timid in preajma ta, ii este frica sa nu se faca de ras si in cazut acesta este mai stingher, insa tu trebuie sa te porti bine cu el si sa ii arati ca iti pasa de el si atunci va da timiditatea la o parte. Sper ca iti e de folos.

| VampireDeea144 a răspuns:

Pai intreaba-l ca ce vrea sa faca in vacanta asta si ce activitati face, ce ii place sa faca in timpul liber. ce jocuri se joaca(metin, conter strike, etc) daca are prietena, ce zodie ii, daca a facut ceva forumuri daca are atunci mai uitate si pe ele sa vezi daca iti place, ii poti sugera ceva chestii cu ce sa il mai imbunatateasca, si il poti ruga sa te faca membru (sau macar sa te loghezi pe forumul lui ) povestiti despre filme. ce desene va placeau cand erati mai mici. intrebal de o iesire prin parc( plimbare) sper ca te-am ajutat :* daca vrei sa mai vb poti sa imi dai add : daya_deea98... funda?batting eyelashes

| Evans a răspuns:

Poti sa incepi cu diferite subiecte filme, viata lui, desenele din trecut...si apoi faceti voi un roman laughing totu e sa aiba si el replica.nu sa zica mereu aha,da sa zica si el si mi imi placea x, y, z

| Andrew28_3552 a răspuns:

Nu puteti sa iesiti in oras? La o plimbare,intr'un parc, ceva? De ce majoritatea dintre voi leaga prietenii pe mess si nu fata in fata? Crede'ma atractia nu se rezuma pe mess! Sfatu meu:iesiti si va plimbati, luati loc pe o banca/pe un leagan si incepeti sa discutati.Eu unul asa am reusit, am iesit odata, de doua ori iar de acolo chiar e joaca de copil. Sper sa te ajute! Succes big grin

| denysa_6902 a răspuns:

Pai incearca sa stii mai multe despre viata lui personala si afla ce lucruri aveti in comun intreaba`l tot cei place lui muzicaa pref.filmul...sportul si fi mai afectuoasa cu el si mai indrazneata in asa fel incat el sasi dea seama ca il placi si daca te place si cu el adevarat o sa-ti spuna la un moment dat:* sper sa fie de folos!:*