| Akliss a întrebat:

am 19 ani si de cateva luni bune ma simt de parca as avea un gol, parca nu ma simt nimic, pentru nimeni, ma simt de parca n-am chef de nimic, nu ma mai entuziasmez din nimic.

Totul a inceput dupa ce o fata si-a marturisit sentimentele ei fata de mine si eu crezand ca simt la fel i-am zis si eu, mai tarziu sa-mi dau seama ca de fapt nu simteam ceva pentru ea, si de atunci a inceput aceasta stare, un timp m-am simtit vinovat, ca s-a intamplat acea chestie si nici ca n-am mai putut sa ma indragostesc de atunci.Ce m-ati sfatui?!

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Am avut si eu o astfel de perioada si am trecut peste ea dupa ce am gasit care evenimente din trecut mi-au provocat aceasta stare si dupa ce am invatat cum sa ma accept asa cum sunt, cu defecte sau fara. Abia dupa ce am inteles ca e absolut normal sa gresesc si dupa ce am incetat din a mai trai in trecut, am trecut peste aceasta stare.Vei trece si tu, sunt sigur de asta pentru ca tu deja ai inceput sa te autoanalizezi, ceea ce este foarte bine, mai ales ca ai ajutorul din partea unui specialist.Ma bucur ca am putut sa te ajut!

Răspuns Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut,cel mai probabil ai mustrari de constiinta crezand ca posibil sa-i fi distrus sentimentele, sau poate te simti astfel din cauza ca nu esti multumit de sine insusi, nu esti multumit de faptul ca nu iti poti controla toate sentimentele.Nu trebuie sa te simti urat, nu ai pentru ce chiar. Daca nu simti nimic pentru o persoana, nu are rost sa fii impreuna cu ea pentru ca aceasta relatie ti-ar aduce doar suferinta ca o rabzi, si ei la fel i-ar aduce suferinta ca tu nu-i arati iubire.E totul ok, ai prevenit astfel o relatie care ti-ar putea fi adus suferinta.Cand te apropii de cineva foarte mult, ca-l iubesti sau nu, cand te desparti suferi foarte mult, iar tu ai prevazut aceasta neplacere, si trebuie sa fii mandru ca te-ai ascultat si ai decis sa recunosti ca nu simti nimic pentru ea.Se pare ca tot ce ai simtit tu a fost o simpatie fata de ea, asta e absolut normal, sa vedem ce simtim pentru altii, si e foarte bine sa incheiem relatiile care ne-ar fi putut ingreuna viata.Trebuie sa fii mandru de tine,si stai fara griji caci soarta a pregatit pentru tine pe cineva special,doar ca nu ai cunoscut inca acea persoana,dar o vei cunoaste,toate la timpul lor.Dar inainte de a fi impreuna cu o fata,cunoaste-o bine,intelege-i caracterul, vezi daca va potriviti, daca ea simte la fel, si doar atunci poti sa te gandesti la iubire, dar asta dureaza timp.Capul sus si mergi inainte, viata nu sta pe loc, astfel de momente ne fac mai puternici si ne ofera experienta.

| Akliss explică (pentru qwertpro):

Multumesc, un raspuns absolut genial.
mentionez ca merg si la psiholog, eu am si tulburari de anxietate uneori si atacuri de panica, si cred ca toate se aduna, si ai zis faptul ca n as fi avut incredere in mine, pai asta e si chestia, ca de atunci am devenit narcisist intr-un mod excesiv, parca mi pasa doar de mine.
insa cred ca toate au o legatura, si presupun ca intr-un final toate se v or impreuna si va iesi un rezultat.

| qwertpro a răspuns:

Am avut si eu o astfel de perioada si am trecut peste ea dupa ce am gasit care evenimente din trecut mi-au provocat aceasta stare si dupa ce am invatat cum sa ma accept asa cum sunt, cu defecte sau fara. Abia dupa ce am inteles ca e absolut normal sa gresesc si dupa ce am incetat din a mai trai in trecut, am trecut peste aceasta stare.Vei trece si tu, sunt sigur de asta pentru ca tu deja ai inceput sa te autoanalizezi, ceea ce este foarte bine, mai ales ca ai ajutorul din partea unui specialist.Ma bucur ca am putut sa te ajut!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cum e situatia femeiilor nu e indicat sa te indragostesti, mai mult pierzi in viata decat sa fi fericit. Nu ai o stabilitate de fericire in viata pe vecie alaturi de cineva

| StrongHeart a răspuns:

Fii sincer cu tine, atat pot spune.
Restul vine de la sine.

| danaieladaniela a răspuns:

Eu cred ca ti-ai pierdut increderea in tine...
Dar poate nu ai gasit nici persoana potrivita caruia sa ii areti sentimentele tale adevarate