| LOONY a întrebat:

Am cam facut niste chestii care au deranjat o persoana, acum mi-am dat seama ca am gresit si gesturile si toate iesirile care le-am avut la momentul respectiv nu au fost normale si as vrea sa imi cer scuze, dar nu stiu cum.Imi este destul de greu sa ma duc in fata acelei persoane sa ii spun imi cer scuze si totusi doar un "imi cer scuze" mi se pare putin. Apropo acea persoana este o tipa care am observat ca a deranjato destul de tare ce-am facut.Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Du te personal la ea cu un cadou, sigur va aprecia lucrul asta, cereti scuze si spune i ca nu se va mai intampla ca a fost o prostie din partea ta sa faci acele chestii care pe ea au deranjat o, spune i cat de mult ti la ea si ca nu ii vei mai face rau.

| DruggedCandy a răspuns:

Parerea mea, ăăă cred ca ar aprecia daca ai merge sa ii spui in fata ca iti pare rau...si da poate pare greu dar nu te va ucide.Trebuie sa fii sincer si sa ii spui de ce ai facut acele chestii probabil ca te va intelege si te va ierta mai usor... Sper ca ti-am fost de ajutor.

| anonimg a răspuns:

Daca nu poti merge direct, atunci cauta sa o faci in mod indirect printr-un sms, ori facebook, ori prieten comun.
Dar nu uita ca, ranind un om, L-ai ranit si pe Dumnezeu. De aceea, cauta sa iti ceri iertare si de la Dumnezeu. El te va ajuta ca apoi sa iti ceri iertare si de la cel pe care l-ai ranit.

| grab a răspuns:

Depinde si ce-ai comis si ce pagube i-ai produs.
Un cadou, orice lucru care ar face-o sa zabmeasca si care stii tu ca i-ar fi util happy

| BubbleWhitee a răspuns:

Eu în locul tău aș merge la ea, față în față și i-aș spune așa :
"Îmi pare foarte rău pentru comportamentul meu necontrolat de atunci, dar a fost o chestie pe moment și nu mi-am dat seama.Te rog să mă scuzi."
Cred că va aprecia niște cuvinte sincere! SUCCES!

| dodo1530 a răspuns:

Ce ar fi daca i-ai spune prima parte ce ne-zi zis-o noua. Ii poti cere scuze printr-un mesaj sau pe mass/ facebook.
Daca e o persoana ceva mai importanta decat "o tipa" ii poti spune partea cum ca iti e greu sa te duci in fata ei sa iti ceri scuze...
Va tine eu asa zicwinking

Mult succes!

| Soare_Cristi_1994 a răspuns:

Ar trebui sa ii trimiti florii si un ursulet ca anonim apoi sa ii faci o surpriza cu prietenii.

| CarlaWadafac a răspuns:

Eu iti propun sa incerci sa vorbesti cu tipa, nu neaparat sa ii iei flori, sa ii explici ca ti-ai dat seama de greseala, ca nu ai crezut/vrut sa se ajunga aici, ca iti pare rau, ca stii ca ai gresit si ca este doar vina ta. Ca nu iti place faptul ca ea este suparata pe tine, si ca tii mult la ea ( ca prietena sau ca iubita, etc. ). Si daca nu merge, continua sa insisti si arata-i prin fapte ca iti pare rau si ca iti poti repara greseala. Bafta!

| deejayc a răspuns:

Mergi frumos si iei o floare,care ti se pare tie cea mai frumoasa de acolo, mergi cu ea la tipa respectiva, bati la usa, ii dai floarea si ii ceri scuze... daca nu merge asa, eu ma impusc... big grin