| Aditu94 a întrebat:

Salut TPU,
Am cateva curiozitati pe care doresc sa le aflu de la voi prin diferite opinii, vis a vis de ce sa faci si ce nu la o prima intalnire, fie ca se ajunge la sex ori ba cu o femeie de x varsta, in situatia mea cea de 40 ani ce m-a lasat "amanet",una zice si alta face ca sa ajunga unde isi doreste apoi dispare ca "magarul in ceata ".
-. Este normal ca la prima intalnire,daca barbatul mentioneaza femeii in timpul plimbarii cu ea, ca nu vrea sa dea curs la a se ajunge in punctul intim dar totodata subliniaza ca daca e sa se ajunga,nu va spune :nu",totusi sa se si intample?
- Daca ea iti cere din prima intalnire sa ii arati unde stai ca localitate,amplasare,cu parintii ori daca esti singur,ca apoi iti va arata si ea unde sta,este ceva gresit,grabit din partea mea? De ce asa si nu se rezuma la o plimbare de a cunoaste omul si a nu bate apropouri aiurea?
- este normal ca la prima intalnire,o fata sa iti ceara de esti ajuns in casa ei,sa faci cu ea dus, apoi sa vina langa tine sa dea de inteles ca vrea sa faca dragoste cu tine, apoi sa dormi cu ea peste noapte dupa ce s-a intamplat magia intima?
- daca dupa ce s-a intamplat sa o facem, am stat 3 ore cu ea, pana la miezul noptii, apoi am plecat acasa ca a doua zi eram de munca, e ceva gresit?
De data asta am cautat sa nu fiu disperat, sa nu grabesc lucrurile si in ciuda acestor lucruri, s-a intamplat sa nu am parte de ea...stiu ca per ansamblu ma victimizez, ne-am satisfacut nevoile trupesti unul cu celallat si cam atat..Insa ma termina ideea de a fi folosit, ideea ca a fost doar o aventura si nu s-a dus mai departe, la alt nivel cum se intampla la altii. Oricum ea, pana sa ma cunoasca pe Facebook, avuse o aventura cu unu ce era insurat cu copii si nevasta. A mentionat ca nu cauta o aventura, ca nu vrea ceva trecator si ca isi doreste ceva nou care sa tina..Doar ca dupa ce si-a satisfacut poftele cu mine s-a impacat cu acel barbat. Ve poate sa vada o femeie singura (care nu poata sa faca copii) la un barbat insurat ce are deja o familie, copii si nu poate sa vada la unul mai mic decat ea, de 28 ani, ce este singur fara copii?
- ea a pretins ca vrea ceva serios,nu o gluma,nu o aventura,a mentionat chestii ce nu le-am mai auzit de la nimeni altcineva,de ce a dat curs mai departe,la a ajunge in punctul dorit de ea daca nu vrea nimic serios? Nu era mai simplu sa dea de inteles ca vrea doar sa faca dragoste si nimic mai mult?
Poate am gresit si eu in a fi corect, serios, a spune lucrurilor pe nume sa stie la ce se asteapta, dar tot nu pot sa inteleg de ce femeile din ziua de azi sunt atat de perverse, atat de diabolice, atat de prefacute...adica le plac baietii buni, vor sa aiba unul bun ca sa isi bata joc cum si-au batut altii joc de ea, ei fiind rai, perversi, prefacuti, dar s-au dat a fi buni spre a-si bate joc de ea. Ei bine in situatia de fata..trageti voi o concluzie. Preotul la care am fost a spus ca ce mi se intampla, e ca asta vreau si asta atrag. curiozitatea mea e alta..cum pot sa atrag alt tip de femeie, care sa isi doreasca ceva serios si nu doar o aventura pretinzand ca vrea ceva ce nu isi doreste? Tot caut sa imi gasesc pe cineva si nu gasesc..ma lovesc doar de femei ca aceasta..tot caut si nimic..ma uit la cei din generatia mea..au familie,au copii, sau au pe cineva si nu singur. Un varstnic a spus ca cea mai mare durere a unui om, este singuratatea. Ei bine femeia asta a spus ca "asta e lumea moderna, adapteaza-te" ..cum sa ma adaptez cu asemenea mentalitati, cum sa fii deschis la mine, azi cu unu, maine cu altui si asa mai departe, e aiurea..in ce lume traim?!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Am specificat ca nu am o problema cu diferent de vârstă, fiecare ia pe cine vrea.Dar în momentul în care faci o alegere asa de diferita trebuie sa îți asumi repercusiunile.Trebuie sa îți asumi ca persoana respectiva probabil vrea doar o aventura cu tine, trebuie sa îți asumi ca dacă ai totuși o relatie se schimba mai repede fizic și trebuie sa o accepți, trebuie sa îți asumi ca vrea de la tine anumite chestii sau ca e o perosna mai sedentara având vârstă pe care o are.Degeaba te trezesti tu după ca de fapt ai vrea sa fie asa sau asa ca nu se poate.
E valabil și pentru bărbați și pentru femei.Nu sunt contra lor, dar nici argumente pro la relația respectiva nu am.Plus ca nu vreau sa fiu răutăcioase,dar e distanta mica de la relația de genul la gerentofilie.

Nu,nu de asta nu scapa de ele, ci pentru ca apuca sa petreacă timp împreună, vorbesc, le asculta, le oferă afecțiune, iubire etc nu doar sex.De asta multe tin de ei.
Sau mai sunt câteva motive.Cum ar fi ca tin de ei pentru ca au bani și ele sunt materialiste, țin de ei pentru ca isi creează fixuri și obsesi când de fapt poate nici nu ii plac, sau țin de ei pentru ca sunt naive și ei escroci sentimentali etc.Tu încă nu ai dat peste persoana potrivita se pare.

Nu e ok sa ți nici de cineva indiferent ce o fi.Chiar dacă ai copii, nu trebuie sa stai din obligație cu cineva cu care nu te simți ok sau pe care nu il/o mai iubești.

Multe dintr-e ele nu mai cauta o relatie pentru ca multe trăiesc in secolul asta modern în care se simt mai bine singure, sau au trecut printr-o decepție.Sunt femei ce au stat intr-o relatie de câțiva ani la cratiță și când s-au despărțit normal ca vot libertate.Nici eu una dacă m-as despartii nu as mai cauta de graba alta relatie.M-as recupera dacă e sa fie și după, dacă nu as prefera singura decât sa ma plafonez intr-o relatie ce pana la urma duce tot în acelasi punct, despărțirea.Ar trebuie a ne gândim un pic de ce se intampla asta.Cum bărbații nu se însoară mulți ca să fie holtei,sa facă ce vor,când vor,sa nu fie cicaliti,asa au ajuns și femeile sa se gândească "am nevoie de iubire, dar dacă eu am tot îmi trebuie fără sa îmi mai bat și capul și mănânc nervii de ce sa nu stau asa?".

Vezi asta cu materialismul am omis-o.E greu, dar experimentând atât timp întâlnirile, încă nu ai făcut diferență între cele ce merita și cele ce nu? Daca te duci la întâlnire cu alea cu blugi băgați în dos, cu buricul afara, cu gheare de trei metri și fițe de milioane normal ca te întreba de bani.La fel și cele cu arfe dar pe sarcacie.Sti alea mai negrute (sa nu fac discriminare )cu sprâncenele alea vopsite parca cu cărbune și ridicate pana în vârful capului.S-ar putea sa stea in casa de chirpici cu toate fițele lor și sa vrea sa facă un fraier de bani.
Eu una am avut o prietena (nu de mult s-a maritat) ce pana la 26 de ani nu si-a găsit un om serios și nici măcar nu si-a început viata sexuala tocmai pentru ca nu vroia sa se culce cu unul și cu altul și sa ii tot schimbe.E o fata frumușică, îngrijită dar fără arfe, extensii, gene, tocuri de 50.Ci o fata normala, îmbrăcată decent, cu salariu bunicel ce muncea în bucătărie și cunoștea o grămadă de oameni.Dar dădea doar peste unii prea bătrâni pentru ea, sau ce vroiau doar sex știind ca e virgina, altul ce vroia sa fie cu ea dar sa meargă cu el vreo 5 județe distanta la masa și la taicas-o acasa și sa stea acolo, altul a început sa minta ca să culcat cu ea și ca ia făcut și dres în condițiile în care nici nu o atinse-se, iar la un moment dat s-a combinat cu unu, dar ala tot pleca din tara ca pana la urma sa afle ca vorbește și cu altele pe internet și își da întâlnire.
Abia mai târziu a găsit un baiat cu 4 ani mai mare decat ea,muncitor, ce avea într-adevăr un copil fiind divorțat și înșelat de nevasta și s-au potrivit, s-au căsătorit și sunt o familie fericita.Ei nu ii trebuiau bani, arfe, fițe și era sătulă de găinari, iar el băiat ok trădat în iubire și dornic de un suflet.Se poate, nu e ceva imposibil dar sa știm ce vrem.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Deci tu de 28 de ani combini o femeie de 40 și te aștepți ca aia sa vrea ceva mai mult de la tine decât o aventura?

Bun, o sa încerc sa îți explic câte ceva și sper sa nu te simți atacat ca nu asta e intenția, doar ca eu de fel asa vorbesc mai direct.Chiar vreau sa te ajut prin ce spun, nu sa fac mișto.
Nu am nimic cu diferență de vârstă dintr-e oameni neapărat, dar când îți iei pe cineva cu o diferență asa mare te poți aștepta la orce.Ca vrei o relatie și te trezești doar cu o aventura, sau ca vrei doar o aventura și te trezești cu o relatie.Asa pățim și noi femeile. Daca eu la 28 de ani cati am, umblu cu unu de 40, ma pot aștepta ca ala neavând poate ocazia sa umble cu cineva de ani mei la 40 ai lui ca nu mai scap chiar dacă eu voiam doar o aventura.Sau invers, sa ma gândesc ca mare dragoste și iubire când ala ma vede doar o copila și o aventura oarecare fiind tânără.
Ție ți s-a întâmplat. asta cu persoana respectiva pentru ca ea clar îl iubește pe acel bărbat, apropiat vârstei, probabil din câte considera ea matur, cu copii gata facuti mai ales ca ea nu poate si nu vrea sa o ia cu tine de la 0, fără sa fie sigura dacă și peste 2/3 ani vei mai sta cu ea sau te vei duce după una mai tânără.E logic.
Ca sa nu mai pățești lucuri de genul trebuie sa te uiți și tu ce alegi.Nu femei cu 20 de ani mai mari decât tine, nu pros. tituate ce clar se gândesc la sex și la cum le-ai duce acasă sa îți golească sertarele, nu copile ce azi poate sunt cu tine și mâine își au seama ca îl iubesc pe pistruiatul de 15 ani de la ele din clasa.
Dacă vrei o relatie cum trebui,găsește și tu o femeie responsabila,ce muncește, ce iese cu prietenii în weekend ca e libera și singura, ce are vârstă ta și nu duce lipsa de aventuri dacă vrea (ca noi femeile avem cu cineva face sex, nu e nevoie sa il fraierim pe georgica)dar duce lipsa de cineva care sa ii fie aproape. O femeie de casa, o femeie ce știe ce vrea și cu care sa ieși la un suc, sa vorbești la un telefon și sa lași deoparte convorbirie despre sex pana nu aveți și voi câteva întâlniri și va cunoașteți.
Dacă tu mergi la mamaia de 70 de ani și ii spui "eu nu vreau sa vorbesc despre sex, dar dacă tu vrei sa faci eu nu refuz", cam ce crezi tu ca ii lași impresia ca vrei?

| Aditu94 explică (pentru Freya1):

Da, ce e gresit ca un barbat de 28 sa se combine cu o femeie de 40 ani? daca era invers, nu mai era nici problema din punctul vostru de vedere sa inteleg, nu-i asa? parca varsta era doar un numar si nu varsta conteaza.ei bine e ciudata lumea in care traim..rau cu rau, mai rau fara rau, am incercat, degeaba, de stiam ca va fi asa nici ca as mai fii dat curs. Am vorbit cu un prieten mai apropiat, de situatia de fata si mi-a zis ca de eu dau bine nu mai scap de ea..nu m-am gandit la a fii un fel de actor pentru filme de adulti, un nimfoman..am gandit ca de dau curs in sfarsit imi pune Dumnezeu mana in cap.dar uite ca nu a fost sa fie asa..nu stiu cum altii au norocul sa nu mai scape de ele dupa o aventura de genu.dar probabil acele femei sunt si fertile, le-a lasat gravide si de asta il cauta..la mine ce sa caute daca nu poate sa ramana gravida si o scot de fiecare data sa nu imi dau drumul in ea sa nu interpreteze gresit.dar rau cu rau..mai rau fara rau..nu ma simt atacat de cele mentionate de tine,spun doar o stare de fapt, imi face placere sa ascult opinii. Eu de regula daca dau curs unui om, tin de el, orice s-ar intampla, mai ales de ar fi la mijloc si copiii..de acest lucru ma feresc, sa am copii momentan pana nu simt ca lucrurile sunt bine inradacinate.Ce spui tu e ok..insa pana acum nu am intalnit e cineva care sa vrea ceva serios..najoritatea nu cauta decat aventuri..nimic serios..majoritatea termina o relatie de 1-20 ani, vor pauza..nu mai vor relatie si eu fix peste dau..cand zic ca sunt singure de 2-10 luni..ma gandesc ca poate si-au revenit.dar de unde. unele dau cu piciorul din prima, altele ca femeia asta ..pana mea..numai la ele se gandesc..la a fii exploatate sexual.dar una nu am vazut sa caute un baiat,barbat pe care sa isi doreasca sa il cunoasca cum este el, nu ca e smecheras, ca face glumite si alte cele de genu. daca o luam cu iesirile. fete ce merg in club, in locuri cu aceasta destinatie, numai seriozitate nu cauta...care iese cu fetele, ca fata vorbind, nu iese sa fie gatate..ies sa se relaxeze sa scape de cotidian..de stresul zilnic de la munca, din trafic si nu numai..la varsta mea.ce poate sa si mai doreasca o fata, o femeie in afar de a si-o trage cun un barbat ca sa se relaxeze dupa o, o saptamana, o luna grea de munca? vor o escapada..simplu..nimic serios."Femeia de casa" cum o descrii si o caut, nu exista, asculta ce zic..am tot cautat sa nu aduc in discutie niste chestii la o intalnire..insa daca acea femeie nu vede in tine ce vrea ea sa vada si crede ca ar trebui sa fii ce viseaza de geaba..degeaba vin la o intalnire cu una cunoscuta pe net, cu un buchet de flori ori o floare si ea sta doar cu nasul in telefon, s-au de sta cu nasul in telefon altceva decat impresii nu are..cu care am mai avut ocazia sa ma vad sunt pe interes : ce masina ai,ce marca este, din ce an este masina, cum esti imbracat, ce telefon ai, numai intrebari idioate.iar la prima intalnire de zici sa iesiti la o cafea, o plimbare.le jignesti. daca nu e un restaurant ceva sa cheltui cu nemiluita degeaba..hai ma..fii serioasa..sunt satul de astfel de oameni,nu mai am incredere in oameni deloc,sunt prefacuti,cine se da mieros, se preface, cine te ia tare e pe interes si asa mai departe. daca le bagi in seama in realitate casti ochii foarte bine sa nu aibe inel sa fie maritata ori sa aiba prieten. Femeile pe care le descri tu sunt deja luate, au ramas femeile care inca spera ca vor gasi gasca de aur, naiva si care nu se rasteste la ele...laptele si mierea..totusi..limite de varsta pe care am fixato a fost mxim 40 ani si minim 25. dar observ ca nu sunt la asentiment cu ce viseaza ele noaptea si vor ziua.

| Freya1 a răspuns (pentru Aditu94):

Am specificat ca nu am o problema cu diferent de vârstă, fiecare ia pe cine vrea.Dar în momentul în care faci o alegere asa de diferita trebuie sa îți asumi repercusiunile.Trebuie sa îți asumi ca persoana respectiva probabil vrea doar o aventura cu tine, trebuie sa îți asumi ca dacă ai totuși o relatie se schimba mai repede fizic și trebuie sa o accepți, trebuie sa îți asumi ca vrea de la tine anumite chestii sau ca e o perosna mai sedentara având vârstă pe care o are.Degeaba te trezesti tu după ca de fapt ai vrea sa fie asa sau asa ca nu se poate.
E valabil și pentru bărbați și pentru femei.Nu sunt contra lor, dar nici argumente pro la relația respectiva nu am.Plus ca nu vreau sa fiu răutăcioase,dar e distanta mica de la relația de genul la gerentofilie.

Nu,nu de asta nu scapa de ele, ci pentru ca apuca sa petreacă timp împreună, vorbesc, le asculta, le oferă afecțiune, iubire etc nu doar sex.De asta multe tin de ei.
Sau mai sunt câteva motive.Cum ar fi ca tin de ei pentru ca au bani și ele sunt materialiste, țin de ei pentru ca isi creează fixuri și obsesi când de fapt poate nici nu ii plac, sau țin de ei pentru ca sunt naive și ei escroci sentimentali etc.Tu încă nu ai dat peste persoana potrivita se pare.

Nu e ok sa ți nici de cineva indiferent ce o fi.Chiar dacă ai copii, nu trebuie sa stai din obligație cu cineva cu care nu te simți ok sau pe care nu il/o mai iubești.

Multe dintr-e ele nu mai cauta o relatie pentru ca multe trăiesc in secolul asta modern în care se simt mai bine singure, sau au trecut printr-o decepție.Sunt femei ce au stat intr-o relatie de câțiva ani la cratiță și când s-au despărțit normal ca vot libertate.Nici eu una dacă m-as despartii nu as mai cauta de graba alta relatie.M-as recupera dacă e sa fie și după, dacă nu as prefera singura decât sa ma plafonez intr-o relatie ce pana la urma duce tot în acelasi punct, despărțirea.Ar trebuie a ne gândim un pic de ce se intampla asta.Cum bărbații nu se însoară mulți ca să fie holtei,sa facă ce vor,când vor,sa nu fie cicaliti,asa au ajuns și femeile sa se gândească "am nevoie de iubire, dar dacă eu am tot îmi trebuie fără sa îmi mai bat și capul și mănânc nervii de ce sa nu stau asa?".

Vezi asta cu materialismul am omis-o.E greu, dar experimentând atât timp întâlnirile, încă nu ai făcut diferență între cele ce merita și cele ce nu? Daca te duci la întâlnire cu alea cu blugi băgați în dos, cu buricul afara, cu gheare de trei metri și fițe de milioane normal ca te întreba de bani.La fel și cele cu arfe dar pe sarcacie.Sti alea mai negrute (sa nu fac discriminare )cu sprâncenele alea vopsite parca cu cărbune și ridicate pana în vârful capului.S-ar putea sa stea in casa de chirpici cu toate fițele lor și sa vrea sa facă un fraier de bani.
Eu una am avut o prietena (nu de mult s-a maritat) ce pana la 26 de ani nu si-a găsit un om serios și nici măcar nu si-a început viata sexuala tocmai pentru ca nu vroia sa se culce cu unul și cu altul și sa ii tot schimbe.E o fata frumușică, îngrijită dar fără arfe, extensii, gene, tocuri de 50.Ci o fata normala, îmbrăcată decent, cu salariu bunicel ce muncea în bucătărie și cunoștea o grămadă de oameni.Dar dădea doar peste unii prea bătrâni pentru ea, sau ce vroiau doar sex știind ca e virgina, altul ce vroia sa fie cu ea dar sa meargă cu el vreo 5 județe distanta la masa și la taicas-o acasa și sa stea acolo, altul a început sa minta ca să culcat cu ea și ca ia făcut și dres în condițiile în care nici nu o atinse-se, iar la un moment dat s-a combinat cu unu, dar ala tot pleca din tara ca pana la urma sa afle ca vorbește și cu altele pe internet și își da întâlnire.
Abia mai târziu a găsit un baiat cu 4 ani mai mare decat ea,muncitor, ce avea într-adevăr un copil fiind divorțat și înșelat de nevasta și s-au potrivit, s-au căsătorit și sunt o familie fericita.Ei nu ii trebuiau bani, arfe, fițe și era sătulă de găinari, iar el băiat ok trădat în iubire și dornic de un suflet.Se poate, nu e ceva imposibil dar sa știm ce vrem.

| haileewatson a răspuns:

Nicio femeie de 40 de ani nu cauta o relatie serioasa cu un copil de 28 ani. Tu asta nu intelegi deloc, si bati campii pe aici degeaba. Ori accepti faptul ca este doar o aventura, ori cauti pe cineva de varsta ta!

| Aditu94 explică (pentru haileewatson):

Din punctul tau de vedere, la o parte masculina, de la ce varsta pana la ce varsta il vezi tu ca fiind "un copil "? 0-30 ani? si de ar avea 35 ani si vrea sa fie cu una de 40 ani, tot un copil in viziunea ta bolnava?
cele de varsta mea zici. fetele 18-25 ani vor distractie si vaneaza barbatii cu potential financiar si material, 25-30 ani mai bajbaie ca cele din categoria 18-25, unele se trezesc cu un copil, devin mame peste noapte dintr-o aventura si se aseaza la casa lor, cele de la 30 ani in sus, le piere chesful si interesul de asi mai dori o familie si vor doar sa faca sex fara implicari sentimentale..deci concluzia e ca toate vor sex,bani, bunuri materiale fara a muncii pentru ele, totul cu pasarica, practicand cea mai veche meserie din lume. e mai usor pentru voi sa aveti o aventura, mai multe aventuri cu diversi barbati decat sa tineti de unul si bun.

| haileewatson a răspuns (pentru Aditu94):

Ce sa ii explic unui frustrat ca tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 28 de ani și NU poți găsi una de 25 - 30 de ani care să vrea să își facă o FAMILIE cu tine.

Scriu cum eram eu la 28 de ani când m-am însurat cu una tot de 28 de ani.

- de la 24 de ani m-am întâlnit cu vreo 50 de femei - PENTRU ÎNSURAT - nu pentru sex.

- NU ieșeau SOCOTELILE cu ce AVERI aveau alea din familii și TOATE vroiau să se mărite cu mine

Eu atunci eram cam EXACT ca ăsta DAR foarte sărac că aveam salariul foarte mic.

https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/09/politist-sb.jpg

DECI - femeile vor să VADĂ ceva la tine, NU doar persoana ta că NU au nevoie doar de atât.

| LaviniuA a răspuns:

Deci ce sa faci și ce nu la o întâlnire… bun.
Dacă vorbești la fel de mult pe cât scrii, asta nu prea e bine.
Dacă dai si din maini atunci când vorbești, ai grija sa nu verși cafeaua, vinul sau ce o sa beți acolo, ca sa nu o uzi mai repede decât trebuie laughing

| Aditu94 explică (pentru LaviniuA):

Daca esti la fel de ironica pe cat pari.e clar.