| Katarina12 a întrebat:

Am intalnit saptamana trecuta un baiat cand eram cu niste prieteni. Am discutat mult si cand am ajuns acasa mi-a scris ca ar mai vrea sa ne vedem. Am zis imediat ca sunt de acord. Problema e ca desi accepta propunerile mele( sa mergem la ceva cafenea), el vrea neaparat sa ma duc la el acasa. Sta singur si are apartamentul lui( practic la doar a doua intalnire, pentru ca prima a fost cu toti). I-am spus ca nu sunt de acord cu asta, dar el si-a cerut iertare si a zis ca am interpretat gresit invitatia lui, iar el doar isi doreste sa se uite cu mine la film si sa-mi prepare cina( la 10 seara)( Din cate am inteles, voia sa raman la el peste noapte). I-am zis ca nu vreau, a fost de acord, dar acum iar mi-a scris si m-a intrebat daca de aceasta data vin la el, dupa nici 24 de ore de la refuzul meu. Practic inainte de prima intalnire oficiala, m-a chemat la el de 4 ori. El se jura ca voia doar film( afara era foarte urat si ploua), dar insistentele lui nu mi-au placut. Nu mai suntem copii, ce-i drept. El are 25 si eu 21, dar tot nu ma simt OK sa ma duc la el. Sunt eu paranoica si ar trebui sa ma duc? Nici nu il cunosc foarte bine.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ai facut ca nu te-ai dus asa repede la el acasa. Spune-i ca vrei sa va cunoasteti mai bine si apoi hotarati de comun acord daca merita sa mergi la el acasa sau nu.

| DeathOfDreams a răspuns:

Așa zic toți.
"Doar film"
Iar pe de altă parte, într-un univers paralel, dacă într-adevăr voia doar film, n-ar fi insistat atât.
Oricum, mi se pare stupid că abia v-ați cunoscut și singurele voastre ieșiri s-ar putea desfășura la el acasă, după cum ai descris pe acolo.

Dacă vrei sex, du-te. Dacă vrei ceva serios, caută altundeva.

| Katarina12 explică (pentru DeathOfDreams):

Pana la urma am iesit intr-un local si nu a mai insistat pentru ca i-am zis clar ca dupa ce bem o bere, fie ramanem acolo, fie plecam altundeva, dar nu la el. M-am simtit oarecum jignita pentru ca m-a chemat la el cu toate ca a doua zi avea ceva sedinta si trebuia sa citeasca discursul si am zis ca mai bine il las sa mai repete si a zis ca oricum nu ar mai repeta la ora aia, dar cand am propus sa mergem altundeva si nu la el a zis ca nu poate ca mai vrea sa isi repete

| NH4OH a răspuns:

Calm down. Dacă vrei sex, du-te la el, dacă nu nu. Sunt clare intențiile lui, nici nu îl cunoști! Ești fată, sigur simți și tu ce vrea de fapt, de asta ți-ai arătat povestea aici. Și eu cred la fel.

| BeatrizBetty a răspuns:

Nu esti paranoica deloc. Un baiat serios..mai ales la acesti ani nu invita o fata acasa cum a cunoscut.o. E clar ca vrea ceva de la tine! Nu ar trebui sa.ti faci sperante ca se va schimba chiar daca el nu iti mai propune acest lucru pentru ca stii cum e...prima impresie e cea care conteaza 90%. Si nu mai sunteti copii. Sa fim seriosiwinking. Ai grija de tine si nu accepta invitatia :*