| alexandrq5765 a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat aprox. 1 an jumatate. In timp s-au întâmplat multe (m-a mintit, inselat etc.) si eu am început sa ma plictisesc de aceleasi lucruri repetitive, el sa imi spună ca se schimba, eu sa il iert si iar sa ne certam din aceleasi motive etc. Nu mai suntem impreuna din martie dar tot vorbim si mai iesim si eu vreau sa pun punct in sfarsit odata pentru totdeauna. Am încercat de vreo luna sa il fac sa înțeleagă si e mai rau decat înainte. Aimt ca nu mai pot. El e disperat după mine, nu ma lasa in pace deloc, spune ca nu poate trece peste noi. L-am blocat peste tot, ma cauta prin prieteni si nu ii lasa nici pe ei in pace. Saca știe ca am iesit cu prietenii intr-o seara, vine in fata casei mele si ma așteaptă pana vin ca sa vorbim. Nu il mai recunosc, a înnebunit si imi e frica, intr-o perioada vorbea de sinucidere, se tăia de fata cu mine, se droga foarte tare în fiecare zi. Dupa multa dar multă încercare l-am facut sa isi schimbe decizia, dar am obosit si sunt extrem de epuizata, efectiv imi simt inima de parca ar fi captiva intr-un loc și nu mai scap. Nu știu ce sa mai fac. Vorbesc cu alt tip de care chiar imi place si as vrea sa fiu cu el, dar stiu ca fostul ar înnebuni total daca ar afla ca vorbesc cu el, d-apai sa fim impreuna. Ce sa fac? Cum pot sa scap de el? Simt ca nu mai funcționează nimic. Vreau sa ma lase in pace si sa o luam pe drumuri diferite dar nu înțelege de vorba buna si imi tot cere o ultima sansa dar i-am spus nu de zeci de ori si nu intelege... cum pot sa il fac sa ma lase in pace si sa trec peste? Sau ce altceva sa fac? Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu gresesti. Nu mai sunteti impreuna dar tot iesiti, si inca tanjesti dupa el. Altul.

| Andreeush a răspuns:

De ce accepți să ieși cu el dacă vrei să te despărți de el?

| alexandrq5765 explică (pentru Andreeush):

Insista, am spus, daca tie ca ies cu prietenii ma așteaptă in fata casei pana ajung si nu ma lasa sa intru pana nu vorbim.

| Andreeush a răspuns (pentru alexandrq5765):

Dacă insistă nu înseamnă că trebuie să te vezi cu el.

| Teo29 a răspuns:

Mergi cu el la cateva sedinte de psihoterapie, iar prin aceste sedinte sa il faci usor sa inteleaga decizia ta.

Iar parerea mea e sa mai astepti macar vreo 6 luni dupa ce el a inteles intentiile tale, inainte sa ai alta relatie in mod public.

| Cqarina a răspuns:

Suna la politie

| Rucss777 a răspuns:

Singuru sfat în acest caz e politia, poti sa i spui clar ca daca nu se oprește te duci si depui plângere, iar dacă chiar nu o face poți sa depui, e singura soluție

| alexandrq5765 explică (pentru Rucss777):

Tot nu cred ca s-ar opri, si nu as vrea sa depun plangere, m as simti prost intr-un fel.

| Rucss777 a răspuns (pentru alexandrq5765):

Da,dar alta soluție nu ai, plus ca atunci când v ati despartit trebuia sa nu mai ieși cu el..sa nu i mai dai sperante