| Anonimulplictisit a întrebat:

Salut TPU. Am o curiozitate legat de o fată.
În pauze la liceu mă cheamă afară să fumăm împreună, vineri m-am întâlnit întâmplător cu ea, și am mai stat de vorbă, iar acum vorbim pe Instagram și îmi pune emoji-uri de genul.
Vreau să știu dacă mă place sau înțeleg eu situația greșit și mă vede doar ca un prieten

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din ceea ce ai detaliat mai sus nu reiese daca este colega ta de clasa sau o fata din liceu de la alta clasa.
este clar ca te place daca pe tine te invita la tigara
la 19 ani ar fi cazul sa fii mai putin timid si mai dezghetat la minte, sunt aici pe TPU niste "pustoaice" care la 17 ani gandesc destul de matur!
succes!

| Anonimulplictisit explică (pentru Simpatic):

Eu sunt a 12-a, iar ea a 9-a. Mulțumesc pentru sfat

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimulplictisit):

Cu placere

14 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Invit-o la suc, intreab-o daca vrea sa fie prietena ta si vei afla raspunsul

| KovacsB a răspuns:

Daca te baga in seama e totul ok.Baietii se prind mai greu cand fetele fac primul pas.

| Anonimulplictisit explică (pentru KovacsB):

Mulțumesc de sfat. Dar totuși nu vreau să interpretez greșit. Poate e doar amabilă și mă consideră doar un prieten

| MistarGoGu a răspuns:

Noi in textul intrebarii vedem doar "? " nu si ce emoji iti pune ea! Daca ti se pare suficient de " dezghetata " la minte TRECI direct la subiect si vorbiti deschis unul cu altul ca nu mai aveti 10 ani nu? Hai BAFTA!

| Anonimulplictisit explică (pentru MistarGoGu):

Am 19 dar mi-e frică de faptul ca m-ar putea respinge fiindcă ea e destul de frumușică iar eu nu sunt cel mai frumos băiat să zic așa

| MistarGoGu a răspuns (pentru Anonimulplictisit):

Da un reset la creierashu obosit de mate si fizica *( Glumesc )! Daca e fata educata o sa te accepte asa cum ESTI! E simplu! Oamenii cu bun simt si educatie stiu sa vadă interiorul nu Ambalajul omului

| Anonimulplictisit explică (pentru MistarGoGu):

Mulțumesc pentru sfat. Dar nu toate sunt chiar așa

| MistarGoGu a răspuns (pentru Anonimulplictisit):

E simplu daca vezi ca nu e " material " de calitate pai ce rost are sa mai pierzi vremea cu ea?

| Anonimulplictisit explică (pentru MistarGoGu):

Mulțumesc pentru sfat

| MistarGoGu a răspuns:

Ori esti tu mai timid si ti-e frica de un " BOX " verbal cu fata? Scoate haturile de la limba si zi ce ai de zis fetei ca altfel o ia plictiseala si vb cu altul!
Sfat de viața de la un vaporean bătrân!

| Anonimulplictisit explică (pentru MistarGoGu):

Mulțumesc de sfat. Eu i-as spune fiindcă o cam plac. Dar nu vreau să interpretez situația greșit. Poate ea e doar amabilă și mă consideră doar un prieten