| ZendayaZendaya a întrebat:

Am o mare problema! M-am certat cu prietena mea din cauza unui baiat ca ii spunea ca o fac proasta etc. Eu o stiu de la karate si ne intelegeam foarte bine, dar dupa ce am venit la ea de 2, 3 ori a inceput sa faca fite. ma intalneam cu ea pe strada si am o intrebam daca e suparata pe mine si ea zicea ca nu este. cand ma intorceam ma vorbea pe la spate. credeti ca ebine sa ma impac cu ea? cel mai bun raspuns primeste FUNDA

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa ramaneti prietene ar trebui sa discuti cu ea si s-o intrebi de ce se comporta asa. Poti sa-i spus ce-ai auzit si ca nu este adevarat ca ai vorbit urat despre ea.
Daca nu vrei, poti sa o ignori.
Tine minte: fara un dialog serios si cu cartile pe fata nu se pot rezolva problemele.

| Gahbryella a răspuns:

Eu nu as faceo, nu m.as impaca cu ea odata ce nu e vina mea..adevarul o sa se afle oricum si atunci o sa se milogeasca ea de tine. daca iti e prietena adevarata nu crede orice pr care ii spune aiureli

| Ingerasulinocent a răspuns:

Pai cand te pui cu o fata te face sa regreti. Cred ca ar trebui sa iti ceri scuze si sa va impacati. Dar sa nu ii mai faci asta deoarece s-ar putea sa regreti...

| MariaCristinnaa a răspuns:

Ar fi bine sa nu o mai bagi in seama... daca iti merita prietenia se va intoarce la tine!

| tears a răspuns:

Spargei fata lu prostul ala. Ce te temi? si spune-i fetei alea ca pentru ea ai facut asta, si nu credeai il vei asculta pe ala, crede-ma functioneaza. Iar mai apoi ei ii va parea rau ca s-a comportat asa cu tine

| Loreley07 a răspuns:

Mai bine vorbiti clar si apoi alegi daca sa mai vorbesti cu ea sau nu happy

| Bajan_Andreea_1980 a răspuns:

Mai bine o intrebi de ce se comporta asa cu tine, daca zice ca nu are nici un motiv.e imposibil! Daca raspunde asta sigur e ceva rau, care nu vrea sa ti-o spuna tie.
Un sfat ar fi sa pui un prieten sa o intrebe de ce se comporta asa si apoi sa iti zica tie.
Daca e ceva legat de comportament, incerci sa te schimbi cumva.(este doar un sfat)
Eu, sincer, mai bine vezi care e problema, apoi sa te gandesti daca te impaci cu ea.
Daca urmezi spusele mele, te rog lasa-mi in comentariu ce s-a intamplat