| Mstely a întrebat:

TPU am o problema cu parintii nu ma mai inteleg cu iei deloc. faza ii ca eu nu sunt angajat am vrut sa ma angajez undeva dar nu mau lasat asa ca stau acasa pe pc. dar iei in afara sa imi scoata ochii nu fac nimic ca stau toata ziua pe degeaba nu stiu ce sa ma mai fac sad

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate nu le-au placut conditiile de munca sau contractul/salariul pe care il primeai. Zile sa iti gaseasca de munca atunci sau daca esti +18 angajeazate unde poti chiar daca nu te mai primeste acolo unde vroiai sa intri.

| milan9 a răspuns:

Trebuie sa tinzi si tu la un dram de independenta financiara, chiar daca vei mai locui in continuare sub acelasi acoperis.
Chiar daca aparent ei nu sunt de acord cu un anumit job sau altul, in sinea lor ei tot si-ar diri mult sa te vada că te poţi descurca şi singur.

E posibil să simtă chiar un o uşoară desconsiderare faţă de tine comparându-te cu ei, care, la vârsta ta poate începuseră deja să devină foarte responsabili şi angajaţi în susţinerea familiei lor - fiind poate atunci singurii cu studii sau cu serviciu...

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Aici poţi citi un articol practic despre cum se poate îmbunătăţi comunicarea dintre copii şi părinţi: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011121

Sper să te ajute!

| Peaches a răspuns:

Poate reusesti sa castigi ceva bani cu ajutorul calculatorului. E mai bine decat sa te joci sau sa te uiti la filme sau sa vorbesti cu "pretinii". Exista astfel de job-uri platite. Poate asa mai detensionezi situatia din familia ta.
Roxetta

| einenebun23 a răspuns:

Intreaba-i daca ii poti ajuta cu ceva prin casa si spune-le ca iti doresti si tu sa lucrezi undeva sa ai putina experienta.

| Kryslove a răspuns:

Pleaca de acasa... fa-ti gagica si muta-te cu ea happy