| HotDark a întrebat:

Am o problema! Imi place de o fata mentionez are 12 ani, eu am 14 si cum am mai zis se uita dupa mine afara / la scoala, o fac sa rada zilnic, si sa va spun o mica poveste :cu 1 saptamana inainte am intrebat- o daca am sanse la ea? ea a spus NU. si dc se fereste de mine? cand vreau sa merg sa o pup sau stiu eu ce? - am mers astazi sa joc baschet, se uita dupa mine, si cand am jucat baschet acolo cu ea se uita la mine imi zambea, ne priveam in ochi dar nu mult timp. Dupa acea a venit un prieten si aia il cunoaste dupa aia statea aia numa cu ala. dc? Oricum nu mai inteleg nimic chiar nimic, habar n-am ce sa fac? sa mai ma dau la ea, sau sa mai incerc sa o cuceresc? Hai fiti seriosi please, vreau sfaturi serioase. funda+voturi

8 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Da,da! Du-te Romeo si cucereste-o
p.s. Ce zici, treci examenele anul asta? just asking.

| Aylee a răspuns:

Mai, ia-o odata afara din scoala/clasa, si spune-i sincer ce sentimente ai pentru ea. Nu folosi messenger-ul o sa te creada o fetita. Spune-i verde`n fata, X- te iubesc foarte mult... etc te pricepi si tu

| Anonima_3560 a răspuns:

Deci:Xbig grin o iei de mana, bland dar hotarat, o duci intr-un loc mai nepopulat si o intrebi daca te placetongue daac zice da o sarutzi daca zice nu ii zici de ce si incepi sa-i spui ca u o ubesty etc etcbig grin spune`ne ce ai faqut in final:* succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la ea o iei de mina hotarit si-i spui sa mearga cu tine. Daca protesteaza si spune nu, aminteste-i ca n-a fost o intrebare.

| dudutm a răspuns:

Ciudate rau fetele astealaughing
Nici ea nu cred ca stie ce vrea...

| Nevricoasa a răspuns:

Intai, am un sfat pentru tine. Daca nu puneai chestia cu " hai fiti seriosi" cu siguranta povestea ta era si mai credibila. Dupa mine, si sunt fata, ai putea sa "mai incerci sa o cuceresti" pana cand vei simti un resentiment din partea ei. Nu incerca sa pari obsedat sau ceva de genul sa te uiti tot timpul la ea. Atunci ea se va simti prost si crede-ma ca prea multa atentie strica. Cand te joci baschet joaca-te las-o in pace sa se uite, sa comenteze, apoi poti sa te duci sa o saluti, dar daca stai cu ea si alti prieteni nu iti focaliza atentia doar pe ea. Vorbeste cu baietii apropae nu o baga in seama. Vei observa reactia ei. Daca ea se va uita mai des la tine atunci inseamna ca si ea simte ceva pentru tine. Daca va fi mai relaxata si nu stresata sau asa ceva inseamna ca nu este cea mai potrivita pentru tine. In orice caz sfatul meu major este sa nu insisti foarte mult. Acorda-i atentii minore!

| Aleks_9217 a răspuns:

Sal, deci eu te-as sfatuii sa o recuceresti si sa te intelegi bine cu ea dar e posibil sa fie acea fata care inca nu isi da seama de relatii si se indragosteste de orice baiat(ex: o colega de-a mea mi-a spus ca ma place apoi in aceeasi zi peste 3 ore nu ma mai baga in seama si statea numai pe langa cel mai bun prieten al meu

| monyk_3480 a răspuns:

Eu cred ca fata aceea se joaca cu amandoi.te sfatuiesc sa-ti cauti alta fata care e mai serioasa.