| Alex2012Alex a întrebat:

Am o problema si tare as vrea s-o rezolv, sper sa ma ajutati. Sunt o fata de aproximativ o luna. Totul a mers bine, pana saptamana trecuta cand au fost balul la liceul ei, eu nu am putut ajunge acolo, a mers ea. Eu nu prea aveam incredere in ea si mereu imi dadea de inteles ca face alte lucruri. Asa, a fost acolo si s-a sarutat cu unu din liceu de la eastraight face si am aflat abia zilele astea, ea mi-a zisoh go on si a zis ca a facut-o din ambitie pentru ca nu am incredere in ea, o iubesc si o urasc in acelasi timp. Azi si ieri nu am facut altceva decat s-o ignor si ea sa-si ceara scuze, mereu zicand ca a gresit si ca ii pare rau... Nu stiu ce sa fac... as ierta-o dar pentru mine, e prea mult ( a insela ) nu pot sa trec cu vederea, nu pot sa uit ca l-a sarutat pe altu si ma simt prost. Astept pareri va rog mult urgent. Funda

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca daca tu o ierti, ea va gresi din nou si nu cred ca iti convine, ignor-o un timp si vezi ce reactie are, vezi cat de mult regreta ce a facut.

| William a răspuns:

Nu am citit eu bine sau ai zis ca esti fata de o luna? Ti-ai facut schimbare de sex?

| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca a spus adevarul? Sau doar a vrut sa te ambitioneze?

Răspuns utilizator avertizat
| Adixuuu a răspuns:

Fetele sunt foarte dificile crede-ma nu merita sa o pierzi pentru orgoliu si ambitie ce vrea ea de la tine este doar sa ai incredere in ea si sa o iubesti, nu o mai lasa sa se roage mult de tine si sa isi ceara scuze pentru ca la un moment dat va renunta. daca a reactionat asa si a incercat sa isi ceara scuze te iubeste foarte mult, si in plus este doar un sarut. sper sa ti cont de sfatul meu pentru ca sunt fata si stiu cum e tu doar impaca-te cu ea, dar daca se mai repeta atunci cred ca e timpul sa ii dai papucii

| Elena00100 a răspuns:

Eu as zice sa nu treci cu vederea oare ea nu s.a gandit ca si tu ai putea-o face dar nu o faci? oh go on

| Fightthepower a răspuns:

Eu aş zice să o mai ignori câteva zile ( nu exagera ) şi dacă chiar ţine la tine, va continua să-şi ceară scuze. Dacă nu, s-ar putea să renunţe, semn că nu-i pasă.

| Alex2012Alex explică:

Si-a cerut foarte mult scuze, de 2-3 zile numai asta face, stiu ca-i pare rau, dar cand l-a sarutat pe ala s-a gandit si la mine? Mi-e foarte foarte greu sa trec peste faza asta cu inselatul, puneti-va in situatia mea, sunt sigur ca nu v-ar place, o iubesc, chiar o iubesc si tare mi-as dori sa nu fi facut asta straight face Ce sa fac? Pareri sincere

| Adixuuu a răspuns (pentru Alex2012Alex):

Incearca sa o ierti, poate nu a facut asta cu adevarat si doar te-a mintit, ea vrea doar sa ai incredere in ea si dupa cum spui tu chiar ii pare rau, nu merita sa o pierzi pentru un orgoliu daca chiar o iubesti iart-o pana la urma e doar un sarut se poate saruta cu cineva si la un joc de adevar si provocare sau fantana nu e ca si cum te-a inselat!