| Marin321 a întrebat:

Salut TPU!

Am si eu o problema.
Anul trecut am fost împreună cu o fata care s-a despărțit de mine si la ceva timp dupa s-a cuplat cu un coleg de-al meu.
El mai inainte a fost împreună cu o alta fata, au stat o luna împreună.
La ceva timp dupa a început sa-mi placă mie de ea, ieșeam, ne plimbam, mergeam la film împreună... Dar pe mine m-a refuzat spunandu-mi ca tine la mine doar ca la un prieten si atat.

Problema e ca tipul e destul de îngâmfat si prost, poate ca arata fizic putin mai bine decat mine dar clar il depasesc din multe puncte de vedere si asta mi-au confirmat mulți prieteni comuni.

Cand mă gândesc la asta ma simt foarte, foarte prost pentru ca el a avut-o pe fata pe care eu o vreau, doar o luna și atunci nu prea s-au inteles dar pe el l-a vrut initial. Pe mine nu.
Si colac peste pupăză pe el l-a vrut si fosta mea, care s-a despărțit de mine.

Am trecut peste despărțire, nu eram oricum potriviți.
Dar care sa fie problema, am eu ceva, cu ce îmi e superior?
Ma tot gândesc la asta si observ ca îmi face mult rau, ma face sa cred ca e mai bun si că merită ce eu nu pot avea...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Probabil e mai încrezător în sine, mai șarmant, știe cum să vorbească cu fetele. „cu ce îmi e superior", poate faptul că el nu se duce să-și întrebe prietenii bă cu ce e ăsta mai bun decât mine

| Mosotti a răspuns (pentru Adry05):

Ala este mai frumos la figura, atrage mai mult! Aia are peste subiectul nostru, asa ca dat fiind ca stim ca fizicul e proba eliminatorie, daca ala nu e, degeaba e el m ai stilat, mai bun, mai destept, ca nu conteaza.
Ca dovada ca celelalt e mai prost si mai nasol si a fost acceptat.
Si asa va ramane situatia, ala va fi superior mereu in fata lui Marin, va avea mereu mult mai mare succes la fete indiferent de ce caracter are si cat de prost e.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Problema ta este ca esti invidios pe acest tip, de aceea il faci prost si ingamfat, dar care face o impresie excelenta la toate fetele, atata vreme cat il vor toate, inclusiv iubita ta, care te-a parasit pentru el.
Ceea ce ai tu intr-adevar rau este : invidia si vorbitul de rau al altora, asta este clar din ceea ce am observat eu pana aici.
Posibil sa mai ai si alte defecte, dar nu te cunsoc, deci nu ti le pot enumera.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar uite ca am mai gasit inca un defect de al tau, in istoricul intrebarilor tale: bufoneria sau neseriozitatea.
Sa faci lumea sa rada "prea mult", deja inseamna ca te prezinti ca un om smecher si neserios.
Acesta ar putea fi un alt motiv serios ca fetele sa te trateze superficial sau cu neseriozitate, asa cum tu te prezinti tu lor, cu excesul de glume si bufonerii pe care il faci.

"în 27 Mai 2020 | Marin321 a întrebat:
Am si eu o nelamurire...
Mereu am fost o persoana glumeata, poate chiar prea glumeata. Mereu mi-a placut sa fac lumea sa rada si sa se simta bine in jurul meu..."

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se întâmplă când te compari cu alții.

| Mosotti a răspuns:

Pai fizicul e primul si eliminatoriu, nu mai conteaza ce ai tu in plus. Asa ca aia este. Normal ca nu te-a vrut, arata mai bine ca tine.
Iti este superior fizic! Asta este, are o figura mai atractiva si impaca-te cu asta.

Ca dovada, ca desi e mai prost si mai ingamfat, l-a ales pe el din cauza pe care am zis-o.

| relian a răspuns:

Daca nu stiai afli acum. Femeile se uita dupa barbati atragatori, sau daca ai bani, atunci nu mai conteaza cum arati.Asa is majoritatea femeilor.
Deci ori esti atragator,ori ai bani ceva mai multi.
Tipu ce spui tu iti este superior cum ai spus si tu arata ceva mai bine ca tine,deci este mai atragator ca tine pentru femei.
Daca in rest nu are nimic,stai linistit ca nor sa stea femeile cu el laughing femeile se duc,apoi trebuie sa vada si altceva nu doara fizic,iar daca nu prea mai are si altceva,atunci se intampla ce sa si intimplat de fapt,adica sal lase,asa cum la lasat tipa de care acum iti place tie.

De ce nu vrea tipa ceva cu tine? Probabil pentru ca nu o atragi,asta e lumea,astea sunt femeile,unele din ele nor sa ajunga deloc bine,tocmai pentru ca se uita numai dupa barbati mortali laughing fatali,care de fapt le va fi lor fatal pana la urma laughing.
Tine legatura cu tipa ce-ti place,nu insista,nu incerca mai mult, las-o asa, comunica cu ea, uneori dupa ceva timp si comunicare, unele femei pot sa fie interesate, daca vad ca esti ok.
Bafta

| anonimg a răspuns:

Dacă nu te-ai mai uita după fetele care se uită după alți băieți, nu ai mai fi suferit deloc.
Poate că îmi vei spune că nu poti să nu te uiți după fata care îți place. Păi și Samson a iubit pe Dalila. Aceasta l-a dat pe mâna filistenilor și aceștia i-au scos ochii, l-au legat cu lanțuri, și l-au pus să învârtă roata de măcinat, lucru care de obicei îl făceau boii.
Oricine se uită după o fată de care ea nu este atrasă, nu va avea parte de o suferință mai mică.
N-avem ce căuta să ne uităm după oamenii care nu se uită și ei la noi. Cu cât mai mult nu trebuie să ne uităm după cei ușuratici, după aceia care toată viața lor -chiar și în timpul căsătoriei- caută un partener mai bun decât acela care îl are deja.
Dragoste cu forța nu se poate.
Sădește-ți aceste principii în mintea și inima ta, și vei fi scutit de suferință.

| AliGab a răspuns:

Problema este de atitudine. Am fost si eu in tinerete exact in situatia ta. Toti baietii voiau sa se cupleze cu prietena mea, desi era o diferenta clara din toate punctele de vedere intre mine si ea.

| Vântulalb a răspuns:

"el a avut-o pe fata pe care eu o vreau"
Si asta e o problema! Barbatii concureaza in a poseda cat mai multe femei. E o intrecere. Nici unul nu doreste o relatie stabila, o familie.

| NotNamed a răspuns:

Clar si alea erau proaste si materialiste. Pai ori cauta om prost dar cu aspect de zeu ori cauta om cu scaun la cap care arata ca un print de zeu. Clar nu trebuia sa te incurci cu ele. In viata mea n.am sa accept o femeie daca nu e desteapta de sa va dea la toti rekturi, sa ma intreb de ce eu si nu altii.