| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema si nu stiu ce sa fac
Fostul iubitei mele o ameninta cu niste poze in care ea e goala si ea trebuie sa faca ce zice el aseara i-a zis sa se duca pana in masina la el si a inceput sa o bata a strans-o de gat si a zis ca de azi face numai ce vrea el mie mi-a zis ea sa nu ma bag sa il las in pace ca tot ea o sa pateasca ceva si eu nu pot sa stau asa dar nu pot sa ai fac sau zic nimic aluia ca tot pe ea o sa o bata si u stiu ce sa fac

28 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Politie, poate fi acuzat si de santaj si de violenta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Provoaca-l, inregistreaza-l si apoi faceti reclamatie la procuratura. O sa primeasca ce merita la puscarie.

| Violleta2022 a răspuns:

Fata trebuie sa mearga de urgenta la Politie sa faca reclamatie impotriva acestui tip, acuzandu-l ca i-au fost facute fortat aceste poze nud, iar acum este santajata si amenintata, daca nu face ce vrea acel tip.
In acest caz, Politia il poate oprii, iar in caz de se intampla ceva cu fata, sau apar pozele pe internet, daca fata il acuza la process, poate casttiga, deoarece face dovada ca a anuntat Politia inainte sa se intample asta, iar ei au luat in evidenta plangerea si reclamatia ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plangere la politie pentru santaj

| mihai69 a răspuns:

Dacă fata e minoră, se poate face plângere la poliție și pentru simpla deținere a unor poze indecente care arată un minor (pornografie infantilă).
Dacă la asta se mai adaugă și șantaj și amenințări, ăla ia ani grei. Cu executare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu cumva voi traiti pe luna sau pe Marte, sa stii ca exista si forte de ordine in tara asta. Contrar prostiilor vehiculate in presa, majoritatea politistilor sunt oameni de buna credinta care isi fac treaba, chiar daca de multe ori procedurile nu ii lasa sa fie totul ok sau ei fac treaba apoi judecatorul da drumul nenorocitilor in cauza.

| anonimg a răspuns:

Se joaca cu voi.
Daca il reclami la politie nu va mai putea sa posteze nici o poza caci va fi amendat. Oricum va fi amendat pentru santaj. Dar pentru politie trebuie dovezi: inregistrari de convorbiri, video, orice.
Daca va ameninta politia ii va restrange traseul si nu va mai avea acces in zona in care locuiti si in zona in care lucrati/invatati, dar si pe traseul de acasa la servici/scoala. Mergeti la politie fara sa stati pe ganduri; dar si cu probe. Daca nu aveti probe, mergeti si fara.

| minrest a răspuns:

Ce face el este santaj, e o infractiune serioasa care se probeaza si cu pozele. Sa mearga cu tine la Politie sa faca plangere. Daca stai ca pampalaul cand ea mananca bataie nu o sa te mai iubeasca, femeile nu pot iubi genul asta de oameni.

| adelinbucur a răspuns (pentru minrest):

Mi a zis sa nu ma bag

| minrest a răspuns (pentru adelinbucur):

Ti-a zis ea? Convinge-o.

| adelinbucur a răspuns (pentru minrest):

Da a zis ca tot ea o sa traga

| minrest a răspuns (pentru adelinbucur):

Pai trebuie sa ii explici situatia si sa o convingi.

| adelinbucur a răspuns (pentru minrest):

I am zis dar a zis ca nu vrea sa afle mama ei de poze are 18 ani sa mentionez

| minrest a răspuns (pentru adelinbucur):

Pai eu mi-am dat seama ca asta e motivul. Totusi, cate sa accepti pentru o imagine falsa despre tine pe care si-o face mama ta? Este sub demnitatea omului sa accepte sa fie batut. Cine accepta, are o carenta. Iar mama ei nu trebuie sa afle, plangerile la politie nu se fac publice. Ca sa o umileasca mai mult, omul ala o sa ii ceara chestii sexuale. Eu zic sa insisti fata de ea, tu esti barbatul, chestiunile astea de demnitate si onoare te privesc pe tine in primul rand.

| Kogaion a răspuns:

Cel mai sigur mergi la politie, multe fete au scapat de astfel de probleme cu ajutorul politiei, asa te asiguri ca nu vor aparea poze cu tine nud, deci vei scapa de multe misto-uri.

| adelinbucur a răspuns (pentru Kogaion):

U vrea u intelege a zis ca daca fac ceva nu mai am ce discuta cu ea nu o sa ma ierte niciodata daca fac ceva

| adelinbucur a răspuns (pentru adelinbucur):

Nu* a zis ca ea s-a bagat in asta ea trebuie sa suporte l as bate pe ala eu am 17 el 19 nu cred ca o sa am probleme cu politia dar dupa u o sa mai vorbeasca ea cu mine

| Kogaion a răspuns (pentru adelinbucur):

Daca nu faci nimic, o sa o vada toata lumea pe gagica-ta goala si o sa rada toti de ea si implicit de tine, o sa fii tinta misto-urilor toata ziua si intr-un final te vei satura si o sa va despartiti, nu-mi zice ca nu o sa fie asa, pentru ca mai sunt 1000 ca voi.

| minrest a răspuns (pentru adelinbucur):

Eu cred ca nu are dreptul sa iti impuna asa ceva.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Ori te duci si il faci pe tip praf, ori la politie. Eu as alege prima varianta. Nu sta nici tu cu mainile in san. Nu fii fraier.

| cevdet a răspuns:

Anunta politia. Nu il bate tu. Te va reclama si tu vei plati pentru asta.

| Itzhic a răspuns:

Am cunoscut si eu o situatie asemanatoare. Fata pe care o cunosc si a patit ceva asemanator le-a spus parintilor si s-a rezolvat. Bafta!winking

| bmxrider23 a răspuns:

Du-te la politie in cel mai scurt timp

| adelinbucur a răspuns (pentru bmxrider23):

îi zic sa se duca la politie de cand am aflat tot vorbesc cu ea dar nu vrea a zis ca merita ce ai face ca o pedepseste Dumnezeu petru ca m-a lasat prima data pentru asta care acum o bate si cand era cu ea o injura si u se comporta frumos si na s-a intors la mine ca eu o iubesc si îi vorbesc frumos am grija de ea

| adelinbucur a răspuns (pentru adelinbucur):

O sa ma lase in pace.
Aia e...o sa dea.o sa dea.
Nu am ce sa fac.
Dar poate dupa o sa ma lase in pace
da tu nu ai ce sa faci

| adelinbucur a răspuns (pentru adelinbucur):

O sa ma lase in pace.
Aia e...o sa dea.o sa dea.
Nu am ce sa fac.
Dar poate dupa o sa ma lase in pace
da tu nu ai ce sa faci
Eu am intrat in asta...e vina mea
Acum trebuie sa imi asum.
da dar nu trebuie sa suporti asta
Nu am alta solutie.

| adelinbucur a răspuns (pentru adelinbucur):

Nu am alta solutie
Lasa ca merit.
I am permis asta
De la inceput trebuia sa pun punct
De cand ma injura
nu meriti cum sa meriti sa fii batuta
Merit ..la cat rau ti am facut si tie.
mie nu mi ai facut nimic
nu mai zice asta
....ba da

| adelinbucur a răspuns (pentru adelinbucur):

Asta imi zice