| lafamiliaa a întrebat:

Am vrut demult sa pun intrebarea aceasta dar tot am amanat.Eu sunt nascut pe 15 Martie 1994 nimic neobisnuit pana aici, treaba e ca si fratele mamei mele este nascut in aceeasi zi si luna ca mine si asta mi s-a parut cam ciudat.Voi ce credeti o insemna ceva chestia asta? Cei care se price cat de cat la astrologie voi ce credeti ca inseamna?

Răspuns Câştigător
| Harumiiii a răspuns:

Realistic vorbind, astrologia si astrele nu au nici o treaba cu asta ci mai degraba entropia din Univers, hazardul, intamplarea. Si eu sunt nascuta in aceeasi zi/luna cu matusa mea, cu prietena cea mai buna a surorii si, ca si cum nu era de ajuns, si cu o fosta colega de clasa laughing. Pare ciudat pentru ca dehh vrem sa credem ca suntem unici din toate punctele de vedere dar nu-i vina anului ca are numai 12 luni si nici a lunii ca are numai 30/31 zilelaughing. Si acum ..normal ca de ziua ta s-au mai nascut vreo cateva sute de mii de oameni. Iar din acestia e probabil ca pe parcursul vietii sa te intalnesti cu cativa dintre ei.hee hee

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Absolut nimic nu inseamna, doar coincidenta

| killforfun19 a răspuns:

Nu inseamna nimic!

| NGheorghe a răspuns:

Dupa ultimele analize chiar reiese ca tu te-ai nascut de... Ziua Ta. big grin

De cand luna februarie primeste o zi in plus in fiecare an bisect, un an calendaristic coincide exect cu 13 faze lunare de cate 28 de sile fiecare. Ciclul menstrual, daca este regulat, are tot 28 de zile. Asta inseamna ca pe linie materna la tine in neam ciclul menstrual a fost la fel de precis ca ceasurile elvetiene. Se mai cunosc cazuri in care 4 frati (3 baieti si o surioara) s-au nascut in aceeasi data dar in ani diferiti, sau mama si cele doua fice ale ei (ne-gemene) isi sarbatoresc ziua deodata.

| OnlyTheScript a răspuns:

:-|...ce sa insemne? absolut nimic. coincidenta. si eu sunt nascuta in aceeasi zi cu fratele tatalui meu.

| AstroAlex59 a răspuns:

Imi poti dai ora si localitatea ta si respectivului iti pot spune mai multe.

| lafamiliaa explică:

Ok eram doar curios, va multumesc pentru raspunsuri.