| coas a întrebat:

Asta e a 2 mea intrebare.
Acum 2 zile fata aceea Silvia a venit la mine in brate si mi-a zis ca a batut-o Raul, am mers la ala l-am batut si am plecat. Dupa cand ne plimbam in grup a venit vorba de cutite... am glumit spunand ca ma tai cu cutitul, ca s-a mai taiat unul dar nu tare doar cat sa isi lase urme...
Si m-a luat in brate si am mers asa cam 10 minute si ea imi spunea ca nu vrea sa plec.A doua zi niste prieteni de ai nostri trebuiau sa plece in tabara si a venit la mine si la inca o prietena de a mea si ne-a luat in brate spunand ca nu vrea sa plecam in tabara si atunci mi-am dat seama ca ea m-a luat in brate doar in semn de prietenie deoarece plec in tabara, dar eu nu plec ea stia asta. Va rog sa ma ajutati! Ea a facut asta intentionat sau JustFriend? Vreau sa va spun ca atunc cand i se intampla ceva vine la mine sa imi spuna.

Răspuns Apreciat de Editori
| Kidfromjail a răspuns:

Cum a zis și colegu de mai sus, nu ai ce pierde, altfel ți-o "fură" altul dacă astepti mult și bine.
Atâta timp cât tu ai intenții serioase, nu sa profiți de ocazie, îți faci curaj și o inviți in oraș la o întâlnire sau la o plimbare într-un Copou sau parc din județul tău. După ce discutați una alta, ii spui ca doresti să-i mărturisești ceva: aici ii spui ca tu ai dori sa fiți mai mult decât just friends și ca ai dori sa ai o relație cu ea, ca sa vezi reacția ei. Dacă ea accepta atunci foarte bine pentru tine, dacă nu, înseamnă ca te privește doar ca pe un amic in care are încredere și o poți ajuta cu orice, sau mai rău profita de tine(numai ea știe asta).
Deci puțin curaj și sa fii mai hotărât daca vrei ceva cu adevărat. Dacă ești timid și astepti momentul potrivit, atunci ai sa pierzi in viață.
Mult succes și sa ne auzim cu bine.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu stiu daca te vede doar ca prieten sau ca posibil iubit, dar stiu ca ai sanse reale sa ii fi iubit si iti trebuie putina initiativa. Pana la urma, nu ai ce pierde.

| Doja a răspuns:

Intrebarea mai buna e de ce te bati cu altii pentru o femeie care nici macar nu e a ta?

Iti place sa te alegi cu dinti lipsa sau, doamne fereste, mutilat / accidentat pe viata fara motiv?

Daca continui in stilul asta o sa te foloseasca oamenii ca sa-si rezolve problemele, dupa care te pot arunca la gunoi.

| Alex007xD a răspuns:

Eu nu am inteles nimic din asta...