| DanielHornea02 a întrebat:

Azi a fost o zi groaznică! Eu stau în vacanță la bunicii mei, împreună cu verișoara mea. De când au venit părinții ei, a început să se poarte foarte urât cu mine. A început ea să plângă, iar bunicii mei s-au supărat pe mine și vor să plec. Ce pot să fac? Unii oameni nu fac altceva decât să te distrugă.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa le explici atata la bunici cat si la parintii ei ca nu esti vinovat si de ce anume, ca nu-i nromal sa fii trimis acasa, fara sa fii si tu ascultat.

| danay72 a răspuns:

Discuta sincer și deschis cu ei despre ce s-a întâmplat și vezi de ce se comporta asa. Dar nu ii acuza de nimic și dacă e cazul, chiar cere-ti iertare. Dar vorbește cu blândețe și respect profund. Un raspuns blând îndepărtează furia.

| NGheorghe a răspuns:

Ce diferența de vârsta este între tine si verișoara ta?

| IJustDeath a răspuns:

Știu cum este, diferențele de vârstă de cele mai multe ori sunt folosite drept scuze pentru cei mici.
Și eu ma aflu într-o situație asemănătoare, am o sora mai mica cu 7 ani și nu exista zi în care sa nu se întâmple ceva.
Cred ca verișoara ta doar se răsfață în preajma părinților ei, încearcă sa te îndepărtezi puțin de ea și sa încerci sa vorbești cu bunici tai despre asta.
Dar oricum bănuiesc ca nici tu nu ești prea mare ceea ce ma duce la concluzia ca verișoara ta este foarte mica și nu vrea decât putina atenție, poate și din cauza faptului ca părinți ei nu sunt mereu prezenți.

| prettywomen a răspuns:

Cel mai potrivit ar fi ca sa te dai bine pe langa bunicii tai.eu una sunt favorizata de bunicii mei pentru ca mereu ma duc la ei in vizite stau mai mult cu ei, ii ajut la treburi si ii intreb cu a fost ziua lor iar mereu cand au ceva imi dau mie pentru ca eu stau cu ei mai mult. daca mai ai itrebari poti sami spui.BAFTA!