| Rosunegru a întrebat:

Heyy! Vreau sa ma duc la o verisoara in Brasov.Chesti e ca parintii sunt cam rai si nu ma lasa! crying spun ca e prea departe. Cu sora mea nu pot sa ma duc fiindca are o garsoniera foarte mica unde sta ea si cu iubitul ei.Ma roaga zilnic sa o vizitez, ca sa ma plimbe prin Brasov si sa ne distram impreuna, dar nimic.Nu ma lasa fiindca sunt parintii si la munca si sora mea nu are cu cine sta, dar bunicii mei stau in casa cu mine si pot sta ei cu ea.Tot nu ma lasa si asa spun ca o sa planga dar ea are 2 ani jumatate nu stie unde sunt, dar totusi o iubeste pe Mihaela vara mea si daca ma dau de gol ca plec cu siguranta nu ma duc! Chesti e ca daca e sa plec plec vineri sau luni sa stau putin la ea, ca in augusdt nu stiu pe ce data i-a concediu si ma aducea ea acasa la mine ca venea si ea pe la mine! Cum sa ma lase parintii.DAU FUNDA URGENT VA ROG MERSII FRUMOS!

2 răspunsuri:
| ANDA135 a răspuns:

Incearca sa fii foarte cuminte, sa ajuti in continu si sa le zici mereu ca daca nu te lasa nu mai mananci ceva de genu, o sa fie atat de stresati incat o sa te lase! Funda?

| MCRgurl a răspuns (pentru ANDA135):

Frate tu ii zici sa nu mai manance ca sa isi manipuleze parintii sa o lase la Brasov? Tu te auzi? Nu, cel mai bun sfat ar fi sa vorbeasca verisoara respectiva cu parintii sau sa le dea argumente ca o sa fie ok se mai distreaza si ea si nu stiu ce.Frate ai grija ce "sfaturi" dai pe internet -_-