| noon123 a întrebat:

cine poate sa imi spuna cum sa imi conving parintii sa be mutam in America?
Ei sunt agricultori si nu pot muta livada in America. Dar serios sa ma p** peste ****t*ul asta de Moldova nu mai vreau sa traiesc in saracie si cu hoti la tot pasul. mai bine sa ma duc si in africa decit aici. Ajutor urgentsadsadsadsadsad FUNDAAAA

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa mergi in america nu e asa de simplu cum tu crezi.Si aca parintii tai ar vrea,teoretic vorbind cum ati pleca in america? Ce veti face acolo,ce stiti sa lucrati,ce scoala aveti,ce limba cunoasteti, ce venituri aveti acum unde locuiti? Cind o sa stii toate astea atunci iti poti face planuri sa mergi altundeva decit unde esti.Din ce inteleg sinteti saraci lipiti, insa se pare ca va place sau tie iti place ordinea, civilizatia, asta e un lucru bun.Citi ani ai nu ai spus, deci si asta conteaza destul de multi citi ani ai tu si patinti tai este o alta intrebare.Si cum planuiesti tu sa ajungi in america? Adica legal, ai viza sau cum? Asa nu are nimeni cum sa te ajute, fara ceva informatii.

| SergiuBoss11 a răspuns:

thinking maine dimineata intra peste tine in casasad.ai ranit mandria nationalasad

| pufulescu a răspuns:

Nu va duceti in SUA, acum este in... dezastru economic, ca sa nu zic cuvantul cu c. Mutati-va undeva in UE, toate tarile de aici au nevoie de oameni harnici. Nu inteleg din care Moldova esti? Daca esti din Republica Moldova nu va fi o problema, am inteles ca aveti drept de libera circulatie in UE.

| relian a răspuns (pentru pufulescu):

Asa spui SUA este in dezastru, cei ala, unde e dezastru asta de care vorbesti? Ai fost acolo, sau de unde si cum faci aceste afirmatii.Te asigur ca atunci cind SUA va fi in dezastru asculta bine restul lumii nu mai exista deja.Sint satul de RO si de EU niste hoti, exact ce spune cel care pune intrebarea, hoti de la mic la mare, nu se mai poate face nimic cu acest continent numit Europa.Si daca nu aai fost la fata locului, daca faci afirmatii doar asa sa te afli si tu pe aici, ori ca urasti pe vecinul ca are si tu nu mai bine te abtii.Nu mai da sfaturi total pe linga situatia reala.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Te rog iubeste-ti tara Romania te rog eu mult