| DeeGirl a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving parintii sa plecam in America. Ce as putea sa le spun... Ce as putea sa fac.Nu mai pot sa traiesc aici. iar ei nu o ia in serios. sfaturi pls. dau funtitastraight face

3 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Dar dc tocmai in America? Cum ai ajuns la concluzia ca nu mai poti trai aici? Dupa parerea mea oricum parintii ni te vor asculta o sa zica ca esti mik si nu sti ce vorbestii...Dar lasa fa aici macar liceul si facultatea te iei singur si pleci nu-ti mai comanda ei! :*

| usy313 a răspuns:

Si tu vrei sa pleci in America?happy, ma bagi si pe mine intr-un bagaj?laughing. acum sincer, ai putea sa le spui parintilor ca ai vrea sa va mutati acolo, sa ii spui motivele pentru care vrei sa pleci, dar gandeste'te cat de greu va fi. Adica pana inveti limba, pana isi gasesc ai tai un loc de munca, unde o sa locuiti. crede'ma si eu am vrut sa plec acolo, chiar le'am spus parintilor, si am inteles ca nu se poate, dar totusi sper ca tu sa reusesti sa'i convingi happy. Spunele foarte sincer ca sa vada ca vorbesti serios, sa nu creada ca te'a apucat asa dintr'o data sa mergi in America, ca asa n-are nici un rost si sper sa ai niste motive foarte bune. Oricum sper sa reusesti.

| Sisy a răspuns:

Spui ca ai o boala are se trateaza numa in america
Funda