| HabarnamJK a întrebat:

Salut TPU!
Daca iubita mea e minora (are 14-15 ani) (eu sunt adult), si sta la mine, iar bunicii ei vor sa o ia, ce ar trebui sa fac ca sa nu o ia de la mine? Exista ceva ce pot face? Fata, la bunicii ei este martratata ( lovita, batuta, injurata etc), o pune sa munceasca, de aceea prefer sa o tin la mine!

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Merg pe presupunerea că ești om normal și chiar ai sentimente pentru fata aia, iar bunicii sunt într-adevăr niște fiare iar tu ești singura ei scăpare.
Dacă așa este, atunci…
Fii deștept. Las-o sa plece la bunici. Dupa 1-2 saptamâni face plângere la poliție. Bunicii intră la Belele pentru rele tratamente aplicate minorului. Dacă într-adevăr o maltratează și are semne sau martori, atunci e de dosar penal. În momentu ăla ea le spune că retrage plângerea cu condiția să o lase să plece.
Dacă însă o ții la tine și nu o lași să plece acasă, pot să te bage ei la bulău, pentru corupere de minori. Nu contează că vrea ea sau nu, tu o ai la tine acasă, poate mai faci și sex cu ea, deci n-ai scăpare. Dacă te gândești că 7 ani acum trec, o să ai tinichea de coadă toată viața. Nu mai spun că în pârnaie, ăia despre care se știe că au corupt copile sunt ciuca bătăilor, și mai devin și "fetițele" celulelor.
Ai grijă ce faci.

| HabarnamJK explică (pentru MihaiSpeedster):

Asta e santaj totusi

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru HabarnamJK):

Da, din punct de vedere legal, este. Dar nici bunicii nu par uși de biserică, și atunci trebuie să vorbească pe limba lor. Eu am pronit de la premisa că omul are cele mai bune sentimente, si chiar vrea să o scape de calvar pe fată. În mod legal, la ce jumglă e în România, cea mai mare șansă e să dea din lac în puț. Așa că, știi vorba, cu tâlharii te bați ca tâlharii, cu samuraii te bați ca samuraii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Teoretic, e corect ce zici. Practic, justitia de la noi nu o sa faca mai nimic decat daca o omoara bunicii. Desigur ca asta nu transforma pedofilia din cazul lui in orice altceva decat ceea ce e...

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa spune ea, ca e maltratată sau este doar un motiv sa stea la tine?
In acest caz doar Protectia Copilului poate rezolva problema. Tu nu ai nici un drept asupra ei, nu ii esti tutore. Daca mai ai si raporturi sexuale cu ea, pentru ca ii spui iubita, vei fi acuzat de corupere de minori. Indiferent daca ea vrea sau nu.

| ania a răspuns:

La 15 ani poti sa o iei de nevsta, daca stati impreuna fara casatorie relatia voastra nube binecuvantata de Creator si nu va iesi bine pana la urma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Du-te mai femeie cu ineptiile pe care le spui!
Cum este posibil ca un copil de 14 ani sa ia de nevasta o fetita de 14-15 ani?
Tu nu citesti inainte sa scrii?

Tu asa faci, iti casatoresti copii de la 14-15 anisori?
Halal educatie dai copiilor tai, daca vii cu asa sfaturi la copii altora.

| HabarnamJK explică (pentru Violleta2022):

Era vorba de frate-miu...

| Violleta2022 a răspuns (pentru HabarnamJK):

Noi nu vorbim de frate-tu aici ci de tine si declaratia ta:

"în 5 August | BaSuntCristyy a întrebat:
Daca iubita mea e minora (are 14-15 ani) (eu sunt adult), si sta la mine..."

Adica tu esti major si ai ademenit si intretinut relatii sexuale cu o fetita de 14 anisori, odata ce spui ca sta cu tine, la tine in casa.
Sa vedem ce spune legea!

| HabarnamJK explică (pentru Violleta2022):

Odata ce am zis ca vorbeam de frate-miu, dc nu poti intelege ceva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru HabarnamJK):

Poti sa minti cat vrei acum, ca scrie alb pe negru in topicul scris de mana ta, ca-i vorba de tine!

Eu una iti doresc sa ajungi sa-ti primesti pedeapsa dupa gratii, ca-s mama si ma doare sufletul sa stiu ca ai ademenit si violat o fetita de 14 anisori, cand tu esti adult si pedofil.

| HabarnamJK explică (pentru Violleta2022):

Ok, mersi la fel. Chiat daca ma refeream a frate-miu

| Violleta2022 a răspuns:

TRoll!
Pana la urma am vazut ca tu insuti ai 13*-14 anisori doar, deci minciuni de plictiseala!

"în 8 Iulie | BaSuntCristyy a întrebat:
Salutare TPU! Sunt clasa a VII-a, ma gandeam cand termin liceul sa dau ca sofer pe TIR..."

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Acum am citit si eu acea intrebare a lui.
Dimineata, pana plec la munca, stau foarte putin pe TPU, nu prea sunt atent la detalii.
Hm, este adult!
Este doar un mincinos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai voie să ții la tine o iubită minoră. Calci grav legea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Te rog, nu ne pune inteligenta la incerare!
In alta intrebare spuneai ca esti in scoala generala si ca atunci cand termini liceul vrei sa fii sofer de tir in Anglia
Atunci cand pui o noua intrebare, cerceteaza si celelalte intrebari pentru mai sunt si utilizatori suspiciosi!
Totusi vad ca ai scris corect gramatical, bravo!
Nici cand vei creste sa nu iti treaca prin cap sa faci asa ceva pentru ca vei avea probleme cu legea.Iar ceea ce poti face pentru fata e sa anunti autoritarile.

| Dismally a răspuns:

Trimite-o tu acasa si cat mai repede, daca nu vrei sa vezi cum e viata prin puscarii pentru urmatorii 5 ani...

| Brizbriz a răspuns:

Trollolololol

tovarase troll, nici o iota, OARECARE din intrebarea ta nu e pe bune

pentru extrem de simplul motiv, ca bunicii ar face, INAINTE DE ORICE ALTCEVA, plangere penala impotriva ta, pentru viol (nu stiu in romana, dar la americani se numeste "statuary rape" si nu conteaza DELOC, ca fata vrea sa faca sex cu tine, cat timp e minora, TOT VIOL E), corupere de minori si sechestrare de minori
iar politia ar veni cu o falca in cer si una in pamant la tine acasa, ar lua fata si te-ar baga la mititica
si poti dupa aia sa ii spui lu' mutu' pana nu mai poti, ca ei o abuzeaza

"acum 7 ore | BaSuntCristyy a întrebat:
Salut TPU!
Daca iubita mea e minora (are 14-15 ani)"

alta DOVADA CA ESTI TROLL, ai o fata la tine in casa si...
NU STII CATI ANI ARE?!?
are 14 sau 15?!?

| haileewatson a răspuns:

Daca e maltratata trebuie sa suni la Protectia Copilului.
Din punct de vedere legal, bunicii ei(tutorii) au tot dreptul sa o ia inapoi acasa fiindca e minora

| anonimuIl a răspuns:

Trimite-o acasă că nu e bine să stea la tine.

| anonimuIl a răspuns:

Dacă ești la școala generală în clasa a 7 și îți place de colega din clasă de 14 - 15 ani și vine la tine acasă după ore să faceți temele și să vă jucați nu e nimic rău.

Jucați și voi - PLĂCINTA - cu colegele frumoase la școală în clasele 7 și 8.

| MasterYii a răspuns (pentru anonimuIl):

Da si lapte batut, stat capra (fata) si batut untul (tot fata) happy

| ionur a răspuns:

Salvatorul cristy uraaaaaa.

-_-

| MrAM a răspuns:

Deci la 14-15 ani nu e iubita ta avand in vedere ca esti adult. Daca ei fac o plangere la politie si ai intretinut relatii sexuale cu ea ajungi la racoare fara dor si poate cu sau fara acordul copilei. Daca mai are ceva rude ar fi oky ca ei sa se ocupe de ea.

| Mavni a răspuns:

Si tu ce faci cu ea? O tii la icoane?

| StripperRaoul a răspuns:

Nu poti si nu exista lege. ii minora si punct poate sa fie rastignita o ia protectia copilului da altcineva nu.

| MasterYii a răspuns:

Eu te inteleg intr-un fel dar cati ani ai mai exact?

| HabarnamJK explică (pentru MasterYii):

Sunt mai mare doar cu cativa ani (mai mult de 3)