| Tau_Rebelul_1990 a întrebat:

de ceva timp am reintalnit o fosta amica cu care nu am mai vorbit de 5 ani de zile...ma rog tipa mi-a dat accept al cererea de pe facebook dupa ce i-am zis cine sunt ..problema este urmatoarea imi place la nebunie tipa si nu stiu cum sa fac sa o invit undeva ..sa pot vorbi cu ea fata in fata.pur si simplu nu am curajul necesar. ceva sfaturi? sau cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Kalhya a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fi sincer. Sinceritatea este foarte apreciata. Eu inteleg ca nu ai curajul necesar inca dar pentru inceput ai putea sa incepeti sa vorbiti pe net de exemplu sau prin SMS. Poti incepe cu lucruri diverse si cand vei simti ca e momentul o vei invita. Ai incredere in tine.

4 răspunsuri:
| readdevil a răspuns:

Salut, sti ii poti spune pur si simplu, am auzit (desi nu am incercat pe pielea mea) 20 de secunde de nebunie se transforma in 20 de secunde de magie. Cred ca daca si ea simte ceva pentru tine(cat de putin) o sa iasa bine. Mai intai ia-o cu binisorul.

| Tau_Rebelul_1990 explică (pentru readdevil):

Va multumesc tuturor pentru raspunsu. daca as putea vasi da funda la toti.o sa incerc..sa vedem ce iese..multumesc inca o data

| Soricelll a răspuns:

Pana cand iti faci curaj sa vorbesti cu ea fata in fata, vorbeste cu ea pe internet. Apoi usor usor o sa iti vina curajul sa vorbiti si fata in fata happy desi doar prima data e mai greu dupa care o sa vezi ce usor iti vine happy vorbeste mai intai o zi, doua pe internet dupa care spune-i pur si simplu ca vrei sa iesiti undeva tongue

Succes!

| CosminXCL a răspuns:

Fi direct, spune-i ca-ti place de ea si ca vrei sa o vezi. Daca te refuza, spune-i "eu mi-am facut datoria sa-ti spun ce simt". Va aprecia curajul, va vedea ca ai incredere in tine si va stii ce intentii ai cu ea, astfel sa nu cazi in friendzone. Succes!