| Larisa2233777 a întrebat:

Dupa cum stiti, incepe scoala iar eu sunt cam "loner-ul" clasei. Nu imi dau nici o sansa sa ma imprietenesc cu colegii mei caci nu avem niciun interes comun. Deci cam ce asi putea sa fac singura ca sa treaca pauzele mai repede?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa te schimbi, inepand sa vorbesti cu colegii care iti plac, sa te duci la ei in pauza, sa le zambesti, sa-i intrebi de lectii sau de anumite hainute samd.
Trebuie sa iesi din acest anonomat pentru ca nu-i normal si nici sanatos pentru o adolescenta.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa citesti o carte buna, sa asculti muzica, sa iesi in curte, te plimbi... Dar totusi, nu exista chiar nimeni in clasa ta cu care poti povesti? E mai usor daca nu esti chiar singura... Timpul trece mai repede. In locul tau mi-as face prieteni din alte clase daca cu astia nu te intelegi.

| 0Alexander0 a răspuns:

Poti repeta la ceva, poti sta pe telefon (in pauze cred e permis). Nu prea poti face multe intr-o pauza de 5 min.

In cazul colegilor, nu trebuie neaparat sa te imprietenesti in sensul propriu. Nu purati nici macar discutii formale?