| Mike23 a întrebat:

Dupa cum probabil stiti, maine incepe scoala sad, eu trec a 9-a, stiti cumva cum ar trebui sa procedez sa ma imprietenesc cu colegii? nu cunosc decat vreo 8-9 din 30. Voi ce ati facut la inceputul clasei a 9-a?

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Deci daca esti sociabil si comunicativ totul pleaca de la sine. GOOD LOOK

4 răspunsuri:
| Nicole_8267 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te incadrezi in colectiv imprietenestete cu toti...fii cit mai simpla...fii tu si ei te vor primi asa cum esti

| lovepeachgirl97 a răspuns:

Buna. Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Incepe clasa a 9-a si eu cunosc doar 7-8 copii tot asa din 30. Parerea mea este sa gasesti interese comune, sa discuti despre ele...Dar ce e mai important e sa fii tu insati, nu castigi nimic daca ei te plac pentru ca te prefaci! Iti doresc un an scolar cat mai bun! Ceau! happy

| ColaCola a răspuns:

Sa vorbesti mai intai cu cativa,sa fii comica, zambareata, distractiva.Eu asa am facut.Eu imi permiteam sa fac caterinca de profi si toti radeau de glumele mele si in pauza ne dadeam mana.
Fii tu insati.Nu fi timida pentru ca nu ajuta la nimic.La urma urmei sunt si ei la fel ca tine.Fi sociabila si bine dispusa. Eventual fate placute,aplica un rimel ceva, un fond de ten, sa pari si tu de a 9 abig grin

| Elena95elena a răspuns:

Multumeste-te ca din 30 cunosti 8-9.eu in clasa a9a cunosteam 3 colegilaughing. fara emotii.e greu la inceputlaughing