| pufy2003 a întrebat:

Eu sunt o fata de 15 ani și as dori un sfat! Am avut un "iubit" si eram de 6 luni împreună acum două zile imi spune asa din senin ca a vazut "o gagica bună" la şcoala si cred ca, ar fi normal sa intreb de, ce? si cum? pentru ce imi spunea el asta...Am trecut peste si a doaua zii imi spune ca l-a sunat "fosta " atunci cu calm l-am intrebat ce a vrut. A zis ca nu stie.Eu eram din ce in ce mai ..mno. Si. I-am zis de ce imi zice mie toate chestiile astea a zis ca doar asa... Atunci am explodatt nu am mai putut si i-am zis absolut tot ce am simţit și dupa cateva minute imi scrie ca s-a saturat ca sunt prea geloasă şi s-a despărţit de mine. sad nu stiu nu era normal sa-l intreb de ce face chestia asta? Cu ce am gresit?
Si acum le zice prietenelor mele ca el oricum nu simţea nimic pentru mine si ca o fost prost ca s-o despărţit de "fosta" si ca pe ea o iubeşte.
Va rog un sfat ceva pentru ca chiar nu mai pot sa plâng ca o proastă.
Daca cineva doreste pot sa ii dau nr meu. crying(
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, fii fata despteapta si trage-i un sut in dos.
Un asemeena mitocan care te vorbeste pe la spate si iti povesteste despre fostele lui iubite, sau dupa cine se uita el, este un idiot care nu te merita.,
Arata-i ca nu-ti pasa si nu vrei sa ai nimci de aface cu un asemenea specimen: spune-i ca este liber s afaca ce vrea, ca tu nu-l mai intersezi si ca i-ai dat papucii.
Te mai sfatuiesc sa-ti anunti toate prietenele si colegele ca TU ai fost cea care i-a dat papucii, pentru ca asa merita mitocanul.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asa sunt iubirile la 15 ani. Daca nu astepti sa mai cresti pana sa iti faci iubit, e normal si de asteptat sa suferi.
Stii, oferta ta de a da numarul de telefon oricui este o atractie excelenta pentru pedofili si racolatorii de fete pentru a le vinde pentru prostitutie. Nu mai face asa ceva, este periculos pentru tine. Si oricine poate motiva: isi dadea numarul ca prostituatele din rubrica speciala din zare (asa ziseele anunturi erotice), eu am fost de buna credinta, am crezut ca isi cauta clienti, chiar daca tu nu ai intentionat asta. Parintii tai ar trebui sa iti supravegheze mai atent utilizarea internetului, e preferabil sa rogi pe unul dintre ei sa iti citeasca toate mesajele inainte de a le pune pe net, ca sa inveti ce este periculos si ce poate fi pus pe net.

| Adry05 a răspuns:

Sa-l lasi, e nesimtit sa zica asa ceva. O sa-l uiti cu timpul, relatiile abia acum incep.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e.Treci peste.Preferabil fara lacrimi, nu te ajuta la nimic. Daca si asa nu tine la tine, nu merita sa te mai gandesti la el.

| Blondina12 a răspuns:

Draga mea te rog mult nu m-ai plange, asa a facut si al meu, nu merita sa plangi pentru asa un baiat si eu am suferit ca si tine pana mi-am zis STOP nu merita sa plangi pentru un gunoi, al meu m-a inselat si ironia sortii e ca dupa 2 luni s-a intors cu coada intre picioare la mine si atunci l-am respins, roata se intoarce, acum ii dai block peste tot si iti ocupi mintea cu altceva, iti promit ca vei gasi ceva mai bun, dar daca vine inapoi te rog nu fa greseala sa il ierti orice ti-ar spune.
Te rog fii tare si nu mai plange, o sa vezi ca o sa treaca.
Te pup!

| pufy2003 explică (pentru Blondina12):

Mersii mult! Înţeleg si stiu ca e un gunoi de om da nu pot sa-l uit chiar eu cel puţin l-am iubit... crying

| Blondina12 a răspuns (pentru pufy2003):

Draga,nu conteaza ca tu l-ai iubit, el nu a facut-o, nu merita toata suferinta asta, gandeste-te ca tu stai si plangi in timp ce pe el il doare undeva...
Indiferenta ta o sa il doara cel mai tare, acum du-te distreaza-te cu prietenele, cunoaste oameni noi si vei vedea ca timpul le rezolva pe toate...
Te pup.