| TheTruckDriver a întrebat:

Eu sunt un baiat ce sta in camin si prietena mea e din oras. Eu la vara plec acasa si nu o sa o mai vad 3 luni... As vrea sa-i cumpar un cadou, simbolic si dragut, pana in 50 de lei( parintii mei nu stiu de ea si nu vreau sa le spun, astept momentul perfect, si daca le-as cere o suma mare de bani si-ar pune intrebari) dar nu stiu ce i-as putea lua. M-am gandit ca in ultima zi in care mai sunt in oras, sa ne intalnim, sa vin si cu un buchet de flori si cu acel cadou. Vreau sa mentionez ca are 16 ani si vine dintr-o familie destul de bogata, spre deosebire de mine.
Astept cat mai multe idei, orice e bine venit, multumesc!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Bratara atunci, sau o jucarica ceva de plus care o tina in camera ei.

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-i un lantisor sau o bratara de argint cu initiala ta.

| KodrutZ a răspuns:

Stai calm, ia si du-te la o pizza si o bere cu propria persoana. Oricum o sa se imbirlige cu altul sau o sa ii bage familia pe git unul "cum se cade". Sa lasam telenovelele si sa fim realisti. Stiu si casatorii facute praf din cauza asta, si inca pe termen lung, desi la inceput totul era lapte si miere. Bine, UNEORI se poate si altfel, dar foarte rar si depinde foarte mult de familia ei si de modul in care o cresc, si mai putin de ea.

Sfatul meu e sa cumperi doua jurnale, unul tie si unul ei. Si sa va scrieti unul altuia in fiecare seara, in jurnal. Da, stiu, fb, whatsapp, rahaturi, dar nu de asta e vorba. Sa scrieti fiecare toata vara pentru celalalt si sa faceti schimb abia la toamna. E... altceva, si nu tine de a fi bogat sau sarac, ci de a vedea daca cu adevarat puteti functiona la distanta si mai ales sa fiti sincer unul cu celalalt, dar si cu propria persoana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Absolut geniala ideea cu jurnalul.
N-am mai auzit de asa ceva pana acum.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am adaptat la cerintele problemei si am folosit si ceea ce stiu din propria experienta si a celor din jur. Cel mai important la un cadou e sa te implice activ. Bun, imi faci cadou un ceas sau un telefon de j'de milioane, le folosesc, dar nu ma implica efectiv, nu imi aduc aminte in mod deosebit de cine mi-a facut cadoul, chiar daca le personalizezi cu mecla ta. Pe de alta parte, da-mi un kit de gradinarit sau o lanseta si accesoriile aferente, si automat ma implici in doua chestii - o activitate care necesita ca eu sa fac CEVA, si cind obtin niste rezultate, care la rindul lor vin in timp, si nu instant, imi voi aduce aminte cu totul altfel de la cine e cadoul si in ce relatii sint cu cineva-ul respectiv. Bine, exemplele astea sint un pic paralele cu ce i-am zis legat de jurnal, dar ti le-am dat ca sa intelegi mecanismul.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sunt perfect de acord cu ce spuneti.
Sunt adepta lucrurilor de genul. Sau cel putin, mie imi place sa primesc astfel de cadouri, cat si sa ofer, dar nu prea am cuilaughing.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Cauta pe careva random pe net, fa-i un cadou. tongue
In alta ordine de idei, fa-ti cadou un cont pe Bandcamp. Merita. Uite, bonus - https://godthehorde.bandcamp.com/

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

"Cauta pe careva random pe net, fa-i un cadou. tongue"-pai numai asa am, dar ziua lor de nastere e cam de o singura data pe anlaughing

Vaai.Ce site de satanospasme :/

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce satanospasme breh? Nu am stat sa studiez cu atentie alea pe care le asculti tu, dar vreo doua imi erau cunoscute ca metale acceptabile. Cumva m-am inselat si esti de parere ca Tokyo Hotel se poate numi altceva decit lame asian pop?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Last try - https://kauan.bandcamp.com/
Daca nici Kauan nu iti plac, baga o manea. Desi cred ca ai luat-o strimb cu God. Iti recomand sa incepi cu Sublime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu suport Tokyo Hotel. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa mai venim de-acasa. Eu tot auzeam ca th, deprimant, emo, bla bla. Cind m-am uitat la un clip-doua eram pe jos de ris. Astia care considera th deprimant probabil ar muri instant daca ar asculta ceva gen Pantheist, Shape of Despair, sau Somnium Mortuum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Imi vreau maneaua.
Tot ce are black, death, doom etc pe langa "metal" il exclud din start.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

... pentru ca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Grohaie in ultimul hal,nu inteleg nimic din ce se canta acolo,nu gasesc melodicitatea aia pe care ar trebui sa o aiba,sunt machiati si urati,iar temele pe care le abordeaza imi displac.
Toate trupele de genul mi se par lipsite de sens.
Ascult si eu trupe care mai "urla",dar au ceva acolo, dar astia de black, death, doom si ce "negru" se mai gaseste, suna ca si cand cineva si-ar fi prins degetele la usa in timp ce dadea cu aspiratorul.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Tre' sa te mai scolesti un pic... astea sint niste idei preconcepute. Iar apropos de doom, habar n-ai tu cate chestii epice ratezi. Hai sa nu intru in altele, ci doar sa o dam cu niste clasici ai doom-ului - Black Sabbath (nu neaparat doom, dar fara ei nu ar fi existat mai nimic), Saint Vitus, Candlemass. Daca tu imi asculti Epicus Doomicus Metalicus si gasesti ceva mai putin decit perfect la albumul ala, eu ma duc si imi cumpar bilete vip la primul concert cu vali tornada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu-l suport pe Marilyn, asa ca vreau si eu bilet.
Mno, ideea e ca mie nu-mi place tipul asta de metal.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si care e treaba cu Marylin? Lasa preconceptiile cu "tipul asta de metal" si asculta Epicus Doomicus Metallicus. Asa si mie imi displac chestiile mainstream in general, dar ma dau in vint dupa Devilskin sau Avenged Sevenfold.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu-mi place vocea si are unele piese care ma irita.
Plus ca ma sperie si fata aia a lui, cu sau fara machiaj.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, nici eu nu ma dau in vint dupa MM, mi se pare o varianta mai soft si mai comerciala a lui Rob Zombie. tongue Legat de fete care sperie... mai ai de lucrat.

| WaterDrop a răspuns:

Daca vine dintr-o familie bogata, cu siguranta nu va impresionata de florile tale sau cadouri scumpe.Ia`i ceva simbolic care sa-i aduca aminte de voi doi de cate ori il priveste.De preferinta ceva ce poate purta sau folosi zilnic.

| TheTruckDriver explică (pentru WaterDrop):

Florile chiar ii plac foarte mult, la ceva simbolic m-am gandit si eu dar nu prea stiu ce. As fi vrut sa-i iau un lantisor mai dragut dar are deja unul pe care il poarta de 2 ani in continuu si tine extrem de mult la el si nu ar fi o idee buna sa-i iau tot un lantisor.

| WaterDrop a răspuns (pentru TheTruckDriver):

Bratara atunci, sau o jucarica ceva de plus care o tina in camera ei.