| denisTiky a întrebat:

Ieri am cumparat o pisica. Pisicuta e foarte draguata ce-i drept si jucausa, dar problema este ca mi-a furat iubitaaaa! Deci se iubesc asa mult ca deja cred ca iubita mea daca ar fi de ales intre mine si pisica aia ar alege pisica. Ce sa fac sa o "recastig"?
Poate o sa gasesc raspunsuri de genul: Arunca pisica. Dar cred ca daca ar pati ceva pisica aia ar intra in depresie iubita...Nu le mai pot despartii. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Arata-i ce poti face tu si pisica nu. De preferat, in intimitate laughing

| denisTiky explică (pentru AndreiWeisz):

Problema e ca pisica aia nu e chiar pisica...e motan si sper sa nu ma trezesc ca o sa am un copil cu coada urechi ascutite ((=

| MorganaM a răspuns:

Abia ai cumparat pisica. Nu are voie si iubita ta sa o dragaleasca? O sa se obisnuiasca cu ea, dar iti dai seama ca pana acum nu a mai dragalit demult o pisica.

| denisTiky explică (pentru MorganaM):

Ok dar nici in halul asta.....adica deja pisica aia cred ca e terorizata... dar totusi cred ca ii si place in acelasi timp pentru ca are 5 mese pe zi, CINCI MESE!

| MorganaM a răspuns (pentru denisTiky):

Avand in vedere ca e prima sau primele zile, asa se intampla. si eu am facut la fel. Dar curand o sa se linisteasca treburilewinking

| denisTiky explică (pentru MorganaM):

Ok.sper

| MorganaM a răspuns (pentru denisTiky):

Daca vezi ca trece mai mult de o saptamana, atunci poti purta o discutie cu iubita ta in care sa ii explici ce crezi si ce simti fata de intreaga situatie.
Si prietenul meu a reactionat cam cum ai facut-o si tu acum. Dar cred ca el a exagerat putin, pentru ca pur si simplu ma asiguram ca e in regula si ii mai acordam ceva atentie din cand in cand happy

| Turbo223 a răspuns:

Un animal de companie are nevoie de iubire si atentie pentru a oferi companie stapanului. Iubita ta probabil ca simte un atasament fata de animale si poate in special pisicile, de aceea o baga asa de mult in seama iar pisica a primit mancare si atentie dorita asa ca o indrageste.Un gest frumos prin care ai putea sao recastigi pe iubita ta, ar fi sa-i oferi o pisicuta daca-i plac asa mult sau chiar sa o oferi pe a ta, daca poti.Ori ai putea sa-i cumperi un tricou cu o pisica etc.Chiar crezi ca e disperata? Doar pentru ca dragaleste un animal nu inseamna ca e disperata dupa el.Incearca sa inchizi pisica intr-o camera (unde are si hrana, apa) si sa vezi daca iubita ta inebuneste si pleaca doar din motivul pisicii, daca da e disperata RAU.Pana la urma,nu cred ca o femeie ar alege sa stea cu un motan si sa se marite cu el,sa fim seriosi,mai ales ca motanul ori cat de mult ar iubi un om,nu s-ar cupla cu el,chiar daca-i animal stie ca el trebuie sa isi caute o mata, nici cainii nu fac asa ceva, iar ei au un mare atasament de oameni (majoritatea) ei miros omul si il ling chiar de e strain, pisica fuge de oameni, bine daca nu-i dai ceva de mancare dar nu in toate cazurile.