| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand dati-mi voie sa va urez un An Nou Fericit 2014! Sa aveti tot ce va doriti mai bun si mai frumos! Daca sunteti in cautarea iubirii, ca si mine, sa o gasiti, iar daca dragostea voastra este langa voi, bucurati-va de eawinking!

Uite care e mica problema la mine. Doresc sa ii spun acest mesaj colegei mele foarte bune, pe care o iubesc, dar ea nu stie inca (doresc sa fie prietena mea) :,, La Multi Ani 2014! Iti doresc un an nou fericit cu multe bucurii si realizari. Dorintele sa ti se implineasca, visele sa se adevereasca, oamenii frumosi si buni sa te insoteasca pe tot parcursul anului. Speranta, vointa, succesul, fericirea, iubirea si prietenia mea sa fie cu tine! "
I-as putea spune si simplu de genu,, Vrei sa fi prietena mea? " dar sa nu fie asa in mod direct (am si eu emotii). Nu stiu de ce, dar eu simt ca putem fi prieteni. Cum vi se pare mesajul adresat ei? Sa zic mai bine,, colegialitatea mea fie cu tine"? Vreau sa fie totul decent si cu bun simt.

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Dorintele si visele sa ti se implineasca. Oamenii frumosi si buni sa fie alaturi de tine in noul an.
Cu prietenie,
X-ulescu

| 1DeadMemories a răspuns:

Mesajul tau e foarte interesant si placut, dar n are legatura cu ce simti tu pentru ea.E in ton cu evenimentul care se asteapta, lasa o sa ti dea raspuns la el.In functie de raspunsul ei poate poti da o replica cu aluzie la relatia voastra.

| Kamiichu a răspuns:

E cam intarziat raspunsul meu, dar sper sa te ajut si acum. Ar trebui sa-i spui direct, ca simti ceva pentru ea, e suficient si asta. Si in functie de ce-ti va raspunde ea, atunci tu poti face urmatorul pas, adica sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Fii otimist, iar daca iti va raspunde negativ, ii poti spune ca simti ceva doar ca prieteni, nu stiu..sa nu-ti strici nici prietenia cu ea. Bafta!

| franco2003 a răspuns:

Sunteti de mult timp prieteni?

| anonim_4396 explică (pentru franco2003):

Inca nu suntem. Suntem colegi pana acum, si foarte buni.

| franco2003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa astepti momentul potrivit