| alexsterea14 a întrebat:

Ma numesc Sterea Alexandru si sunt in clasa a X-a. Am 16 ani.
Problema cu mine e ca nu stiu sa vorbesc cu fetele, sa ma bag in seama cu ele, sunt prea timid si nu stiu despre ce sa discut cu ele. Nu am avut nici o prietena pana acum din cauza asta. Ce sfaturi imi dati? Cum sa ma comport, cum sa vorbesc cu o fata?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste la misto, nu iti bate capul, o simpla conversatie nu e mare lucru.

| Dintrebare a răspuns:

De ce esti timid? Nu iti place cum arati? Sau de unde vine nesiguranta ta? Daca ti se pare ca nu esti suficient de dragut fizic, poti incerca sa te imbraci mai frumos sau sa te apuci de un sport sau sa iti schimbi freza. Altfel, poti folosi timiditatea in avantajul tau. Sunt multe fete carora le plac baietii mai retrasi, la locul lor. Nu trebuie sa fii insistent si bagacios. Cand vrei sa discuti cu o fata, poti sa ii spui o gluma sau sa ii povestesti o intamplare amuzanta. Sau poti sa ii recomanzi un film dragut pe care l-ai vazut. Fetelor le plac baietii care le fac sa rada. Iar daca o dai in bara sau nu mai stii ce sa spui, fa glume pe seama ta. Incearca sa fii relaxat si nu lua prea in serios incercarile de flirt

| Clau_Petrache_2001 a răspuns:

Pai iti dau un sfat fi in largul tau si atunci lucrurile vor veni dela sine