| MariaMariaMariutza a întrebat:

Mama are un prieten si parca nu imi place cand se pupa

cu el in fata mea!

De exemplu am fost la o colega de-a mamei si am stat o sapt mama a venit sambata sa ma ia si a stat pana luni si sambata cum am stat pana tarziu am pus muzica... si sotul cologei a mers pana in bucatarie si am mai ramas eu!

Cred ca mama crezand ca nu o vad s-a pus prietenul ei peste ea si a inceput sa o sarute pasional!

In fine mai tarziu a spus mama csa merge in bucatarie cu Clau

(prietenul ei) sa mai stea putin cu el si s-a dus si colega(Miha)

cu sotul(Gabi)!

A venit mami la mine si a spus ca in 5 min vine era 1 noaptea sau 2 si mami a venit la ora 5 dimineata dar ea a fost in alta camera si cine stie ce au m-ai facut...

Ma rog... acuma 3 duminici a venit iar Clau dar ei nu au mai mers in alta camera ci in pat cu mine si au incepyt sa se pupe...

Aseara mami a vorbit cu Clau desigur ca vorbeste cu el mai mult decat cu mibe cu el vorbind la telefon si ei cunoscanduse de 4 saptamani! Ea merge in alta camera ca nu stiu ce avea sa ii spuna dar a spus ca ea imi zice orice si ca sunt cea mai buna prietena a ei si eu cred ca la 11 ani sunt destul de mare ca sa inteleg eu m-am maturizat foarte repede pentru ca tatal meu natural o batea... Va roog daca nu vreti sa imi ascultati povestea nu mai veniti cu vbst cu mama ta sau chestii de genu ca degeaba vorbesc!
In plus a venit alaltaieri la noi si au inceput parca sa faca amandoi desiguri in alta cameara parca gemeau si mama a vorbit aseara cu el si l-a intrebat cum s-a descurcat pentru pruima oara si nu stiu daca stie cineva ca este un derial pe prima sex and the city si mama s-a uitat cu toate ca ea spunea ca ii este scarba de chestiile astea si el mai vrea un bebe sa faca data viitoare cand vine dar mama a zis ca ea ar vrea dar ea are o problema si trebuie sa mearga la doctor ea a avut sarcina extrauterina
P.S ei se cunosc de o luna si o sapt

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Bun, și întrebarea ta unde e?
Mama ta este fericită, corect?
Poți să te bagi în fericirea ei? Te lasă inima să faci asta?

O zi frumoasă!

| MariaMariaMariutza explică (pentru Musique):

Ai dreptate eu nu am curajul sa ii spun asta!

| Musique a răspuns (pentru MariaMariaMariutza):

Fii curajoasă!
Mulțumesc pentru fundă.
O zi minunată-ți doresc!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama ta se cam grăbește cu relația asta, trebuie să fie mai diplomată în prezența ta, intimitatea ei este strict a ei, nu să ai cunoștință de ea.
Vorbește deschis despre ce se întâmplă, între 4 ochi.
La 11 ani încă ești copil, nu ești mare și nici suficient de matură, în schimb ai o gândire dreaptă, aceasta este un lucru bun că observi schimbările în jurul tău.
Pa, pa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil ca esti putin geloasa pe prietenul ei, pentru ca iti acorda mai putina atentie decat inainte.Cred ca mama ta greseste sarutandu-se cu prietenul ei de fata cu tine; asta e, n-ai ce schimba...

| Demonull a răspuns:

Mama ta e o ...nu gasesc cuvantul nu imi vin decat jigniri, sorry.
Cati ani are mama ta? 15? ia sa o intrebi...vad ca se comporta ca una abia dizvirginata.Ups mi-a scapat.

| aDEeLAa a răspuns:

Nu poti sa vorbesti cu tatal tau... poate te va ajuta in vreun fel...

| Marylol a răspuns:

Frate are un copil de 11 ani si se comporta asa!? inteleg ca tatal tau o batea si asa dar eu iti spun sincer parintii mei nu se pupa niciodata de fata cu mine (s-au mai pupat 1-2 ori dar)iar mama ta ar trebui sa fie mai matura si mai precauta doar stie prin ce a mai trecut chiar nu-i este rusine eu iti spun sa ii spui in fata ca nu vrei ca acesta relatie sa decurga asa repede adica ce dupa 1 luna el vrea si copil doamne, zi mamei tale sa stea 6 luni cu el si dupa aceea mai vedem daca o s-o mai vrea asa mult p.s.imi pare rau pentru tine(happy

| ucatati a răspuns:

Povestea ta e destul de șocantă. Cred că cel mai bine ai vorbi cu mama ta și i-ai spune ce crezi tu... oricum, e alegerea ei, dar poți să-i spui și tu că ar putea face o greșeală și ați putea fi iar nefericite. Altceva...nu cred că ai putea face.

Răspuns utilizator avertizat
| Alcszusa a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu mama ta intre patru ochi si sa-i explici ca te cam deranjeaza unele gesturi facute de ea si prietenul ei in prezenta ta. Ai grija de tine.winking

| AndreeeaLoly001 a răspuns:

Pai daca ei chiar se iubesc, va trebui sa accepti. Dar vorbeste cu mama ta. Asa veti putea rezolva, si poate poti sa ii spui ce te supara. Funda?