| MariaMariaMariutza a întrebat:

Mama are un prieten si parca nu imi place cand se pupa
cu el in fata mea!
De exemplu am fost la o colega de-a mamei si am stat o sapt mama a venit sambata sa ma ia si a stat pana luni si sambata cum am stat pana tarziu am pus muzica... si sotul cologei a mers pana in bucatarie si am mai ramas eu!
Cred ca mama crezand ca nu o vad s-a pus prietenul ei peste ea si a inceput sa o sarute pasional!
In fine mai tarziu a spus mama csa merge in bucatarie cu Clau
(prietenul ei) sa mai stea putin cu el si s-a dus si colega(Miha)
cu sotul(Gabi)!
A venit mami la mine si a spus ca in 5 min vine era 1 noaptea sau 2 si mami a venit la ora 5 dimineata dar ea a fost in alta camera si cine stie ce au m-ai facut...
Ma rog... acuma 3 duminici a venit iar Clau dar ei nu au mai mers in alta camera ci in pat cu mine si au incepyt sa se pupe...
Aseara mami a vorbit cu Clau desigur ca vorbeste cu el mai mult decat cu mibe cu el vorbind la telefon si ei cunoscanduse de 4 saptamani! Ea merge in alta camera ca nu stiu ce avea sa ii spuna dar a spus ca ea imi zice orice si ca sunt cea mai buna prietena a ei si eu cred ca la 11 ani sunt destul de mare ca sa inteleg eu m-am maturizat foarte repede pentru ca tatal meu natural o batea... Va roog daca nu vreti sa imi ascultati povestea nu mai veniti cu vbst cu mama ta sau chestii de genu ca degeaba vorbesc!

5 răspunsuri:
| Alinw1 a răspuns:

Ce caută întrebarea asta la filme?

| MariaMariaMariutza explică (pentru Alinw1):

Am vrut sa pun la familie relatii! Scuzati adresa

| MariaMariaMariutza explică:

Si ieri seara a venit la noi si a spus ca sta pana dimineata si ama desigur ca a dormit cu el si au stat pana la unu si s-au tot pupat... dar la un moment dat cand atipisem el a inceput sa zica,, aaaa" si parca gemea dar mama nu ar sta de exemplu cu mine pana la 10 sa vedem un film si eu sufar din cauza asta!

| MayaZaya a răspuns:

Sinceră să fiu, trebuie doar să te impui, dacă nu vrea să vorbească cu tine și te evită, fă și tu la fel, trateaz-o cu indiferență și ai să vezi că tot ea vine să vorbească cu tine. Dar spune-i doar că nu îți convine ce face ea, îi spui că ai observat, e prea evident chiar dacă ea crede că nu o vezi când face chestiile alea lângă tine, și vei vedea că o să îi fie rușine și nu se va mai purta așa. Doar spune-i asta, chiar dacă nu "ascultă", sigur va auzi și nu îi va prinde bine.winking Crede-mă, sunt cam în aceeași situație dar eu mă impun, nu mă las călcată în picioare. Eu când sunt supărată pe mama o tratez cu indiferență, iar apoi când vede că ea a greșit vine și se dă pe lângă mine.

| Giulyyy a răspuns:

Trebuie sa vorbesti mai mult cu mama ta si sa ii spui EXACT ce te deranjeaza(cum ne spui noua)si poate o sa iti spuna mai multe, depinde ce vrei si tu sa aflii, pe de alta parte ea poate e fericita cu acea persoana...dar oricum ar fi trebuie sa vorbesti cu ea!:* sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos:*