| IONUTMARINESCU13 a întrebat:

mama si tata se cearta ba chiar se bat si sparg lucruri de ex mama tableta lui tata tata telefonul mamei, pahare etc. Ce sa fac sunt speriat si sper sa nu divorteze pentru ca nu stiu ce m-s face fara unul dintre ei ajutor ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa le impui tu sa nu divorteze deoarece daca nu se mai inteleg si chiar se bat este necesar.
Nu cred ca isi convine sa ii vezi cum se chinuie.Ei oricum sunt si vor ramane parinti tai chiar si despartiti nu e ca si cum unu din ei moare, dar daca va mai continua violenta posibil sa se intample si asta. Spunele sa inceteze ca daca nu o sa pleci sau vei anunta protectia copilului poate se vor potoli.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai care sunt motivele pentru care se urăsc așa de tare?

| HazelEyes77 a răspuns:

Cand se ajunge la bataie si astfel de lucruri urate e dificil sa i determini sa si schimbe comportamentul. Le ar trebui un motiv foarte serios s o faca si nu vad care ar fi. Poate doar tu sa incerci sa i trezesti la realitate si sa le explici ca suferi serios de pe urma certurilor lor. Stiu ca sunt parintii tai, ii iubesti si ii vrei impreuna dar daca situatia nu se imbunatateste deloc ba dimpotriva par ca se manifesta si mai rau de la o zi la alta inseamna ca nu mai pot convietui impreuna. E mai ok sa ai doi parinti care se poarta civilizat unul cu altul chiar daca nu mai sunt impreuna decat sa nu ai niciodata liniste si sa suferi in tacere de pe urma scandalurilor numeroase care va fac mult rau tuturor. Raman parintii tai indiferent de situatie si vor face in asa fe incat sa ti fie tie bine si nu cred ca nu vor fi prezenti in viata ta. Dar gandeste pozitiv poate inca se mai poate schimba situatia dificila din familia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai acțiune acasă nu gluma.
Vorbește cu amândoi și explica: că îți fac rău când îi vezi toată ziua puși pe ceartă și că tu nu îi poți vedea separați. nu știi ce te-ai face fara unul din ei măcar de dragul tau să facă un efort sa se împace bine.
Acum depinde și care e problema daca unul din ei a călcat strâmb sau a făcut lucruri care dăunează familie.
Dar inca o dată măcar pentru tine să facă un efort.

Răspuns utilizator avertizat
| McLISTO a răspuns:

Tu ești singurul care îi poate oprii... Găsește un plan bun și sentimental.