| Robertojvuhfig123 a întrebat:

Miercuri e ziua mea de nastere si fac doua saptamani de cand s-a despartit iubita mea de mine, fara sa imi dea vreo explicatie.

Inainte sa imi dea block pe Facebook i-am spus "Sa nu imi dai block si aici, ca dupa nu vei mai avea unde sa imi spui la multi ani!" si ea a spus "Cand va veni ziua ta iti voi da unblock si iti voi spune".

Eu sincer inca sufar si oricat as vrea sa cred ca am trecut peste... nu pot, nu am trecut deloc.

Ranile se vindeca dar greu, la mine. Ea inschimb se distreaza si se simte foarte bine.

Daca ea imi va spune la multi ani, ce sa ii spun?
Vreau sa ii spun ceva ca sa o doara, da stiu suna copilaresc dar in momentul asta eu sincer asta vreau.

Numai vreau sa ma impac cu ea niciodata, "Cine te-a ranit odata o va face din nou pentru ca stie ca poti trece peste."

Va rog spuneti-mi ce sa ii zic ca sa o fac sa se simta si ea macar o ora groaznic asa cum ma simt eu.

Ganditiva ca mergeam saptamanal la ea acasa eu fiind din Constanta si ea din Cluj, stateam tot weekend-ul la ea si cu drumul si cazarea cheltuiam undeva la 500 de lei aproape saptamanal.

Cum am spus mai sus vreau ceva care sa o puna pe ganduri macar.

Dau funa!

Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Nu voi corecta gramatica ta, dar continui sa sustin ce am zis.

Treci mai departe. Iti faci singur rau.
Ea a ales. Alege si tu sa stai departe de ea.

Tu esti mai mult ofticat pe tine, nu pe ea. Asa ca e mai sanatos sa nu ramai blocat in viata pe aceasta treapta.

Iar sa iti gasesti una mai pe langa tine... gandeste-te cate lucruri interesante ati face de 500 de ron pe saptamana.

Asa ca fii bun si explica ce nu ai inteles.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce te-ai chinui sa-i spui ceva? Mai rau te faci de ras, si asa a vzut ca te are la degetul mic cu faza aia cu block-ul care sincer mi s-a parut penibila. Zi merci numa, arata-i ca nu dai 2 bani pe ea si chiar fa-o ca nu merita.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca-i tmpul sa-ti afci o iubitanoua!
In felul asta, nu mai ai nevoie sa astepti ca fosta sa-ti spuna "la multi ani" care oricum nu mai fac doi bani, spusi din gura uneia care nu te mai vrea si nu mai are sentimente pentru tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ai ce sa ii spui, stai calm. Oricum femeile trec peste despartiri cu mult mai usor ca barbatii. La noi de multe ori e aproape ceva patologic.

| cristimihailov a răspuns:

Ti-a facut un bine.
Las-o si treci mai departe.
Si gaseste-ti una de langa tine.

| Robertojvuhfig123 explică (pentru cristimihailov):

Eu am întrebat ceva... Dacă se poate sa răspunzi la ce am întrebat, dacă nu abținete. Merci oricum.

| FloAlexG a răspuns (pentru Robertojvuhfig123):

Prietene, stai liniștit k fie roata și pătrată ea tot se întoarce, dacă ea sa simțit bine pana în acele momente lângă tine, va suferi singura, tu nu mai pune la suflet continuați viata, are balta peste și pentru tine...

| cristimihailov a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu voi corecta gramatica ta, dar continui sa sustin ce am zis.

Treci mai departe. Iti faci singur rau.
Ea a ales. Alege si tu sa stai departe de ea.

Tu esti mai mult ofticat pe tine, nu pe ea. Asa ca e mai sanatos sa nu ramai blocat in viata pe aceasta treapta.

Iar sa iti gasesti una mai pe langa tine... gandeste-te cate lucruri interesante ati face de 500 de ron pe saptamana.

Asa ca fii bun si explica ce nu ai inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a despartit de tine fara motiv nu inseamna ca nu-i pasa de tine? N-ai ce sa ii spui, nu-i pasa, intelege. laughing

| IJustDeath a răspuns:

In momentul cand ea iti va spune "la multi ani",raspunde-i :
"Pentru mine nu mai conteaza acest "la multi ani" venit de la tine,te-am iubit mult,insa pe tine nu te-au interesat aceste lucruri,as fi facut orice pentru tine,dar ai stiut cum sa ma indepartezi,sper sa iti fie mai bine"
Sau:
"Ce frumos, am si eu sa iti spun ceva:pa-pa!"
"Draga, este mult prea tarziu sa iti mai amintesti de mine tocmai acum, bucura-te de viata ta in continuare si gaseste pe altcineva pe care sa minti "
Stiu, nu prea ma pricep, dar na...

| TeRogLasama a răspuns:

Deci ea: La Multi Ani
Tu: Multumesc! Acum sper ca ti-ai gasit pe altcineva mai bun decat mine. Si un emoji ceva trist :C

| Hamed134 a răspuns:

În caz ca iti spune lma nu ii raspunde, las o sa iti vada indiferenta.
Daca ea se distreaza asa cum spui, sigur a trecut peste si nu cred ca o sa mai conteze ce o sa i spui.
Bafta man, si treci peste! Daca te gandesti bine, e doar un om

| YogiUp a răspuns:

Spune-i ca ai iubit-o mult si ca a însemnat mult pentru tine

| Robertojvuhfig123 explică (pentru YogiUp):

Ceva mai lung putin, va rog